Barycz nadal wygrywa, Odolanovia sprawia niespodziankę

Aż 36 goli padło w niedzielę w V kolejce spotkań na boiskach kaliskiej klasy okręgowej. Najwięcej goli, po siedem oglądali kibice w Pleszewie oraz Koźminie Wielkopolskim. U siebie nieoczekiwanie poległa Pogoń Nowe Skalmierzyce, która została pokonana przez jedenastkę Odolanovii.

Snajperzy w formie

Dzisiejszy pojedynek Białego Orła z Gorzyczanką Gorzyce Wielkie był dużym wydarzeniem dla gospodarzy, którzy w końcu mogli zagrać w Koźminiec Wielkopolskim. Tamtejszy obiekt po ponad trzech latach prac modernizacyjnych został wreszcie oddany do użytku.

Początek meczu dostarczył ogromnych emocji kibicom. W 2 minucie z karnego prowadzenie Białemu Orłowi dał Bartłomiej Ziembiński. 60 sekund później po uderzeniu Jakuba Namysłowskiego padł drugi gol dla gospodarzy. W 6 minucie ponownie mieliśmy gola. Tym razem dla gości kontaktowe trafienie zanotował Damian Grzegorowski. To nie był jednak wcale koniec tego niesamowitego początku meczu. W 10 minucie gospodarze wygrywali 3:1, bowiem Patryka Pakuszewskiego pokonał Piotr Karcz. W kolejnych minutach padły jeszcze trzy gole i Biały Orzeł wygrał 6:1.

Stal gromi w derbach

Siedem goli padło też w Pleszewie. Stal w derbach podejmowała Czarnych Dobrzyca. Zespół Adriana Popławskiego nie dał żadnych szans rywalowi. Po kilkunastu sekundach od rozpoczęcia gospodarze prowadzili już 1:0. Bramkę zdobył Krystian Benuszak. W 8 minucie po uderzeniu Łukasza Bandosza było już 2:0 dla pleszewian. Ten początek ustawił przebieg pojedynku, w którym dominacja Stali nie podlegała dyskusji. Cztery gole łącznie zdobył Krystian Benuszak, który tym samym lideruje w klasyfikacji snajperów. Na swoim koncie ma już osiem bramek w tym sezonie.

Pogoń gorsza od Odolanovii, Barycz znów górą

Kolejny sukces na swoim koncie zanotował zespół Baryczy Janków Przygodzki. Drużyna Remigiusza Wojtczaka zagrała w Trębaczowie. Gospodarze w 47 minucie uzyskali prowadzenie, ale później strzelali już tylko goście. Do remisu doprowadził Damian Wnuk, natomiast sukces jankowskiej drużynie zapewnił Daniel Walczak, zdobywając gola w 73 minucie.

Niespodziankę zanotowaliśmy w Nowych Skalmierzycach. Pojedynek tamtejszej Pogoni z Odolanovią był niezwykle dramatyczny. W 8 minucie goście objęli prowadzenie po strzale Arkadiusza Kuświka. W kolejnych fragmentach podopieczni Mariusza Kaczmarka dążyli do wyrównania. W 60 minucie padł gol, którego autorem był Mateusz Nogaj. W niesamowitej końcówce sędzia podyktował rzut karny dla gości. W doliczonym czasie gry pewnym wykonawcą jedenastki został Piotr Iberhan. Tym samym niespodzianka stała się faktem.