Kolejny sprawdzian formy szczypiornistów

Kolejny pojedynek sparingowy mają za sobą piłkarze ręczni Ostrovii. We wtorkowe popołudnie biało-czerwoni we własnej hali zmierzyli się z Arotem Leszno. Goście wygrali 24:22. W czwartek ostrowska ,,siódemka” zagra w Kaliszu. Początek nowego sezonu w I lidze już 14 września. Rozgrywki zbliżają się wielkimi krokami.

Nowy sezon na pierwszoligowych parkietach zbliża się coraz większymi krokami. Początek zmagań zaplanowano na 14 września. Czasu do startu ligi jest więc coraz mniej. Ostrowianie mocno pracują nad swoją formą. Wtorkowy sparing był kolejnym pożytecznym meczem, który dał wiele korzyści ostrowskiej drużynie. Trener Witold Rojek ponownie dał szansę gry wszystkim swoim podopiecznym.

Sporo minut na parkiecie spędzili juniorzy, którzy właśnie w grach kontrolnych zbierają doświadczenie, zdobywając jakże potrzebne ogranie. Wtorkowy sparing rozgrywany był pod dyktando leszczyńskiej drużyny, która już po kilku minutach posiadała przewagę kilku bramek. W II połowie leszczyński zespół prowadził nawet różnicą ośmiu goli. W ostatnich fragmentach gospodarze zagrali dużo lepiej. Witold Rojek ponownie do gry desygnował najbardziej rutynowanych zawodników, którzy odrabiali straty. Ostatecznie zespół Arotu pokonał Ostrovię 24:22.

W czwartek ostrowską ,,siódemkę” czeka kolejny mecz. Tym razem ostrowianie wystąpią w Kaliszu. Przed tygodniem mecz z MKS-em odbył się w Ostrowie. Teraz dojdzie do rewanżu w kaliskiej hali.

Tymczasem Związek Piłki Ręcznej w Polsce zatwierdził listę sędziów na sezon 2013/2014. W gronie arbitrów piłki ręcznej jest dwóch ostrowian. Uprawnienia do prowadzenie pojedynków pierwszoligowych posiada Mariusz Wołowicz. W gronie sędziów drugoligowych mamy za to Dominika Kaszubę.

KPR Ostrovia - Arot Astromal Leszno 22:24 (9:12)

Ostrovia: Tarko, Adamczyk - Bielec 6, Galewski 5, Sobczak 2, Czerwiński 2, Górecki 2, Jaszka 2, Dutkiewicz 2, Gajek 1, Kierzek, Górny, Jedwabny, Dycfeld, Stempniak, Kaczmarek.