Ostrovia wygrywa w Kaliszu

W czwartek piłkarze ręczni Ostrovii rozegrali ostatni mecz kontrolny w trakcie letnich przygotowań. Tym razem biało-czerwoni wystąpili w Kaliszu. W rywalizacji z tamtejszym MKS-em emocji nie brakowało. Do przerwy byli lepsi gospodarze, ale w II połowie skuteczniej zagrali ostrowianie, którzy wygrali 29:27.

Przed tygodniem ostrowska ,,siódemka” grała z MKS-em we własnej hali. Wtedy przez długi czas zespół Witolda Rojka prowadził, ale w ostatnich fragmentach kaliszanie poprawili swoją grę i zwyciężyli. Teraz było odwrotnie. To właśnie ostrowianie w ostatnich fragmentach potrafili odrobić wszystkie straty, notując cenny sukces w ostatnim meczu sparingowym. Podkreślić należy, że w czwartek ostrowska drużyna zagrała osłabiona. Brakowało bowiem trójki podstawowych zawodników: Pawła Dutkiewicza, Piotra Bielca oraz Piotra Kierzka.

Wczorajszy mecz zakończył gry kontrolne Ostrovii w okresie letnim. Biało-czerwoni mają za sobą sześć spotkań. Dorobek to: trzy wygrane i trzy porażki. Teraz ostrowskich szczypiornistów czeka kilka dni treningów. Inauguracja rozgrywek ligowych nastąpi bowiem już w sobotę, 14 września. Wtedy we własnej hali biało-czerwoni podejmować będą Viret Zawiercie.