Dramat Jaroty. Rozpacz po derbach

Rozpacz wśród piłkarskich kibiców w Jarocinie. Zespół Jaroty Hotel zanotował czwartą porażkę z rzędu. Dzisiaj w prestiżowych derbach jarociński zespół był gorszy od Calisii. Przegrał w Kaliszu 0:2. Sytuacja w JKS-ie jest  dramatyczna. Drużyna Jarosława Araszkiewicza otrzymuje ciosy z każdy strony. W tabeli zespół znajduje się na ostatnim miejscu.

Jarosław Araszkiewicz, trener jarocińskiej drużyny przeżywa teraz nie lada problemy. Skompletowanie jedenastki na mecz o ligowe punkty jest dużym wyczynem. W Kaliszu ze względu na karki zagrać nie mogli: Bartosz Kieliba i Hubert Oczkowski. Nadal kontuzjowany jest napastnik Krzysztof Bartoszak. Na domiar tego wszystkiego w czwartek w trakcie treningu poważnego urazu kolana nabawił się Wojciech Kamiński, który w tym roku już nie zagra.W tej sytuacji w trybie awaryjnym do I drużyny zgłoszeni zostali zawodnicy zespołu rezerw. W pierwszej jedenastce zagrał Paweł Majusiak. Po przerwie na boisku pojawił się Jędrzej Ludwiczak. W grze oglądaliśmy także niespełna 17-letniego Bartosza Cierniewskiego, dla którego runda jesienna jest debiutem w seniorskim futbolu.

Jak na derby przystało walki nie brakowało. Było wiele gorących momentów. Sędzia pokazał dziesięć żółtych i dwie czerwone kartki. Poziom tego piątkowego widowiska pozostawiał jednak wiele do życzenia. Piłkarze obu jedenastek nie zafundowali kibicom ciekawego widowiska. W 84 minucie z boiska wyleciał Damian Pawlak, który odepchnął rywala. Ta sytuacja była konsekwencją wcześniejszego nieczystego zagrania Sebastiana Fechnera. Zawodnikowi JKS-u puściły jednak nerwy i został ukarany przez arbitra. Żółty kartonik zarobił za to Sebastian Fechner, który kilka minut później podzielił los swojego kolegi. Zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Pierwsza bramka dla Calisii padła w 42 minucie. Najpierw Karol Szymański, golkiper JKS-u popisał się udaną interwencją, ale przy dobitce Szymona Sobczaka był już bez szans.

Wynik spotkania ustalony został w doliczonym czasie gry. JKS atakował, kaliszanie natomiast wyprowadzili szybką kontrę. Błażej Ciesielski zagrał do Marcina Wandzla, którego w nieprzepisowy sposób zatrzymywał Jędrzej Ludwiczak. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę został zamieniony przez Adriana Cieślaka. Tym trafieniem ustalił wynik spotkania na 2:0.

Warto podkreślić, że od 70 minuty w napadzie Jaroty Hotel grał stoper Piotr Garbarek, którego w defensywie zastąpił Michał Grobelny. - Można powiedzieć, że to był nasz akt desperacji. Nie mieliśmy już nic do stracenia. Atakowaliśmy i mając problem z napastnikami musiałem postawić na Piotrka - mówił po spotkaniu załamany Jarosław Araszkiewicz.
W drugoligowej tabeli Calisia i Jarota mają na koncie po cztery punkty. Obie jedenastki zamykają stawkę drużyn grupy zachodniej.

Calisia Kalisz - Jarota Hotel Jarocin 2:0 (1:0)

Bramki dla Calisii zdobyli:

Szymon Sobczak 42 minuta, Adrian Cieślak 90 minuta.

Calisia:

Ludwikowski - Wieczorek, Fechner, Gawlik, Paczkowski, Kuciński (85 min. Jasiński(, Cieslak, Kotwica, Książek (70 min. Wandzel), Sobczak (80 min. Ciesielski), Bojalski (62 min. Kimura).

Ostrovia:

Szymański - Skowron, Majusik (46 min. Pawlak), Garbarek, Filipiak, Danielak, Grobelny, Wojciechowski, Olejniczak (58 min. Cierniewski), Skokowski, Antkowiak (46 min. Ludwiczak).

II liga grupa zachodnia

VIII kolejka:

Piątek - 13 września
Calisia Kalisz - Jarota Hotel Jarocin 2:0

Sobota - 14 września
Gryf Wejherowo - Bytovia Bytów (17.00)
Ruch Zdzieszowice - Zagłębie Sosnowiec (16.00)
Rozwój Katowice - Górnik Wałbrzych (15.00)
Chrobry Głogów - Błękitni Stargard (19.00)
KS Polkowice - Warta Poznań (19.00)
Polonia Bytom - Odra Opole (16.00)
MKS Kluczbork - TP Ostrovia 1909 (16.00)

Środa - 18 września
UKP Zielona Góra - Raków Częstochowa (17.00)

M. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. P. Z-R-P Br.
1. Chrobry Głogów 7 17 5 2 0 13 3 2 1 0 5 1 3 1 0 8 2
2. Górnik Wałbrzych 7 16 5 1 1 11 4 3 0 0 6 2 2 1 1 5 2
3. Rozwój Katowice 7 13 4 1 2 9 6 2 1 0 2 0 2 0 2 7 6
4. Bytovia Bytów 7 12 3 3 1 11 8 2 1 0 4 2 1 2 1 7 6 4 1-1-0 2-1
5. Warta Poznań 7 12 3 3 1 12 5 1 3 0 6 3 2 0 1 6 2 1 0-1-0 1-1
6. Błękitni Stargard Szczeciński 7 12 4 0 3 13 8 3 0 1 9 3 1 0 2 4 5 0 0-0-1 0-1