Orzeł lata wysoko. Orzeł postrachem rywali

Zespół Orła Mroczeń nie przestaje zaskakiwać. Beniaminek sieje postrach na czwartoligowych boiskach. Dzisiaj podopieczni Mariusza Posadzego wygrali w Kaliszu. To duża niespodzianka. Zaskoczenie mieliśmy też w Pępowie, gdzie punkty stracił dotychczasowy lider. Dąbroczance punkty urwał zespół gołuchowskiego LKS-u.

Orzeł lata wysoko
Tak znakomitego początku rozgrywek dla Orła nikt nie mógł przewidzieć. Mroczeńska drużyna gra świetnie i wybornie, zdobywając kolejne punkty. To jedyny niepokonany dotąd zespół w grupie południowej. Dzisiaj podopieczni Mariusza Posadzego ponownie mieli wielkie powody do radości. Rewelacyjny beniaminek komplet punktów zgarnął na gorącym terenie w Kaliszu. KKS zanotował drugie niepowodzenie z rzędu. W środę w dramatycznych okolicznościach poległ w Koninie. Dzisiaj kaliszan załatwił Marcin Górecki, który w 43 minucie pewnie wykonał rzut karny. To ósme trafienie tego zawodnika w obecnych rozgrywkach.

LKS urywa punkty liderowi, Czabański strzela w Wolsztynie

Punkty stracił dotychczasowy lider. Zespół Dąbroczanki Pępowo był zdecydowanym faworytem spotkania z LKS-em Gołuchów. Niespodzianka stała się jednak faktem. Goście włożyli w ten mecz mnóstwo zdrowia. To przyniosło efekt. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Potknięcie Dąbroczanki wykorzystał Górnik Konin, który po bramce Pawła Błaszczaka pokonał SKP Słupca.
Dwa gole zdobył dzisiaj Krzysztof Czabański. Były drugoligowiec świetnie radzi sobie na czwartoligowych boiskach. Dzisiaj jego dwa trafienia dały rezerwom Jaroty remis na trudnym terenie w Wolsztynie.

,,Okręgówka” też gra

W sobotę rozpoczęła się także VIII kolejka spotkań w kaliskiej klasie okręgowej. W pierwszym meczu Astra w Krotoszynie podejmowała KS Opatówek. Goście objęli prowadzenie po uderzeniu Stanisława Walczyńskiego w 12 minucie. Krotoszyński zespół zaprezentował świetny finisz. W 77 do remisu doprowadził Tomasz Domagała. W 88 minucie zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Krzysztof Rytyński. Pozostałe spotkania w niedzielę.

Ogółem Dom Wyjazd Bezp.
M. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. P. Z-R-P Br.

Astra Krotoszyn - KS Opatówek 2:1

Czarni Dobrzyca - Gorzyczanka Gorzyce (14.00)
Odolanovia Odolanów - LZS Trzcinica (16.00)
Barycz J.Przygodzki - Biały Orzeł Koźmin (11.00)
Żaki Taczanów - Re-Bud Piast Czekanów (11.00)
Zieloni Koźminek - Pogoń N.Skalmierzyce (16.00)

6. KS Opatówek 8 12 4 0 4 22 13 2 0 1 10 5 2 0 3 12 8 3 1-0-1 7-3
7. Gorzyczanka Gorzyce Wielkie 7 12 4 0 3 13 17 3 0 0 8 1 1 0 3 5 16 0 0-0-2 1-8
8. Odolanovia Odolanów 6 9 2 3 1 10 9 1 2 0 6 3 1 1 1 4 6 3 1-0-0 3-0
9. Pogoń Trębaczów 7 9 3 0 4 8 10 2 0 2 6 5 1 0 2 2 5 0 0-0-1 0-3