Rywal odarty ze złudzeń

Bardzo ciekawy mecz obejrzeli kibice żeńskiego basketu w Ostrowie. W pojedynku IV kolejki tegorocznych pierwszoligowych zmagań zespół Ostrovii we własnej hali walczył z AZS-em Lublin. Biało-czerwone po ciężkim boju zwyciężyły 64:49.

Kibice, którzy oglądali dzisiejsze spotkanie nie mogli na nic narzekać. W tym spotkaniu emocji nie brakowało. Mnóstwo było te walki. Nie zabrakło również efektownych akcji.
Gospodynie wygrały, jak najbardziej zasłużenie. Ostrovia prowadziła od pierwszej minuty. Dla podopiecznych Kaspra Smektały kluczem do sukcesu była gra w defensywie. Mocna i agresywna obrona nie pozwalała ,,akademiczkom” na rozwinięcie skrzydeł. Efekt był taki, że pomimo naporu rywala, koszykarki Ostrovii utrzymywały kilku punktową przewagę. Tak było do przerwy. Po zmianie stron ostrowianki zagrały jeszcze lepiej. Ostrowski zespół był na fali wznoszącej, systematycznie powiększając swoje prowadzenie. Przeciwniczki tymczasem z każdą kolejną minutą traciły nadzieję i ochotę do walki. Ostrovia zanotowała więc pewne i jak najbardziej zasłużone zwycięstwo.

Kibiców basketu zachęcamy do obejrzenia skrótów z tego właśnie meczu.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS Lublin 64:49 (17:10, 15:13, 13:12, 19:14)