Ostrovia w Przemyślu. O krok od niespodzianki

Piłkarze ręczni Ostrovii byli o krok od sprawienia niespodzianki. Biało-czerwoni grali dzisiaj w dalekim Przemyślu. Z tamtejszym AZS-em ostrowianie prowadzili przez większość meczu. Niestety, finisz należał do gospodarzy, którzy zdołali uratować skórę. AZS pokonał podopiecznych Witolda Rojka 31:29.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze. Ostrowianie skazywani byli na pożarcie i dotkliwą przegraną. Biało-czerwoni nie zamierzali jednak składać broni. Zespół Witolda Rojka zapowiadał walkę i słowa dotrzymał. Ostrowianie walczyli z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem. No i niewiele zabrakło, żeby ten pojedynek zakończył się sukcesem. W ostrowskim zespole prym wiódł Arkadiusz Galewski, który potwierdził swoje duże możliwości snajperskie. Zdobył dwanaście bramek. Świetnie grali też pozostali zawodnicy.

Ostrovia prowadziła przez długi czas. Do przerwy było 17:15 dla gości. Przemyska drużyna zaprezentowała jednak doskonały finisz. W 54 minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Zdobyli wtedy cztery bramki z rzędu i objęli prowadzenie 30:27. Zespół Witolda Rojka ambitnie walczył do samego końca. Niestety, nie dał rady sprawić niespodzianki. Ostrowianie, mimo porażki, za ten dzisiejszy występ zasłużyli jednak na duże słowa pochwały.

AZS Przemyśl - KPR Ostrovia Ostrów wlkp. 31:29 (15:17)