Forma rośnie. Turniej w Głownie wygrany

Znakomity weekend mają za sobą koszykarki Ostrovii. Biało-czerwone nie miały sobie równych w trakcie rozgrywanego od piątku turnieju w Głownie. Podopieczne Kaspra Smektały wygrały wszystkie spotkania, sięgając po triumf w całej imprezie! W niedzielnym wielkim finale ostrowski pierwszoligowiec pokonał Basket Aleksandrów Łódzki.

Nie ma żadnych wątpliwości. Początek rozgrywek ligowych jest coraz bliżej, tymczasem, co wszystkich ogromnie cieszy, forma ostrowskich koszykarek rośnie. Wyniki uzyskane w Głownie są tego potwierdzeniem. Sukces w tej imprezie jest tym cenniejszy, że biało-czerwone przecież nie grają jeszcze w pełnym składzie.

W piątek i sobotę Ostrovia zanotowała trzy wygrane w swojej grupie eliminacyjnej. W spotkaniach z Ursusem Warszawa i Alles Głowno ostrowianki nie dały żadnych szans rywalkom (odpowiednio wygrywały - 97:34 i 72:44). Wielkim testem dla drużyny był pojedynek z mocnym PTK Pabianice. Emocje były ogromne, ale zespół Kaspra Smektały wyszedł zwycięsko z tego boju (64:62).

W niedzielę ostrowski pierwszoligowiec w meczu finałowym walczył z Basketem Aleksandrów Łódzki. Podobnie, jak w starciu z pabianiczankami emocje były duże. Do przerwy rywalki wygrywały 31:22, ale po zmianie stron nastąpiła metamorfoza w Ostrovii, która nie tylko odrobiła straty, ale i uzyskała przewagę. Ostrowianki w III i IV kwarcie były lepsze, wygrywając 56:50. Tym samym turniej w Głownie zakończył się sukcesem ostrowskiej drużyny.