Futbol pełen śniegu

W bardzo trudnych warunkach przyszło walczyć piłkarzom drużyn rywalizujących w kaliskiej klasie okręgowej. W sobotę i niedzielę zawodnikom przeszkadzał śnieg. W Kępnie mecz został przerwany. W Gorzycach Wielkich piłka zatrzymywała się w śniegu.

Kłopoty piłkarzy z aurą rozpoczęły się już w sobotę. W Kępnie pojedynek tamtejszej Polonii z Płomieniem Opatów został przerwany po I połowie, ze względu na zbyt obfite opady śniegu. Spotkanie zostanie dokończone w najbliższą środę. Dodać trzeba, że w momencie przerwania goście po bramce Karola Gąszczaka w 16 minucie prowadzili 1:0.
Zimowe warunki dały się we znaki piłkarzom w Gorzycach Wielkich. Zaplanowane na niedzielę derby pomiędzy Gorzyczanką i Odolanovią miały być ciekawym widowiskiem, obfitującym w wielu bramek i interesujących akcji. Tak jednak nie było. Piłkarzom przeszkadzał śnieg, który znajdował się na murawie. W tym meczu rządził i dzielił przypadek. Więcej dogodnych sytuacji mieli gospodarze, ale podopieczni Ireneusza Ratajka bramki nie potrafili zdobyć. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów.
Goli nie brakowało na innych boiskach. W Mroczeniu po kolejny sukces sięgnął Orzeł, tymczasem w Nowych Skalmierzycach prowadzona przez Dariusza Mikołajczyka jedenastka Pogoni nie dała żadnych szans LKS-owi Jankowy. Cenny sukces zanotowali za to piłkarze LKS_u Czarnylas, którzy w prestiżowym meczu okazali się lepsi od Baryczy Janków Przygodzki. Swoimi bramkami wygraną gospodarzom zapewnili: Szymon Polowczyk i Mateusz Mrugała.
W tabeli ,,okręgówki” z dorobkiem 33 punktów prowadzi nowoskalmierzycka Pogoń, która mając jeden mecz więcej od Orła Mroczeń, wyprzedza ten zespół o dwa punkty. Trzecia w stawce jest kępińska Polonia, która traci już spory dystans do liderów. ,,Poloniści” mają w dorobku jedynie 22 punkty.