Faworyt ponownie wygrywa w Ostrowie [skrót+FOTO]

Trzeciej porażki w tegorocznych zmaganiach pierwszoligowych doznali piłkarze ręczni Ostrovii. Dzisiaj biało-czerwoni we własnej hali podejmowali Miedź Legnica. W rywalizacji ze spadkowiczem emocji nie brakowało. Gospodarze bardzo chcieli sprawić niespodziankę. Do tego jednak nie doszło. Faworyt był jednak lepszy. Wygrał w Ostrowie 34:29.

Ostrowianie rozpoczęli ten mecz w fatalny sposób. Gospodarze całkowicie oddali pole gry rywalowi. Miedź dominowała. Prowadziła 3:0, 11:6 i 14:7. W I połowie w grze podopiecznych Witolda Rojka zbyt wiele było nerwowości. Mnożyły się błędy i straty. Legniczanie bezlitośnie wykorzystywali wszystkie potknięcia. Przeprowadzali błyskawiczne kontry. Do przerwy imponował Jan Czuwara, autor ośmiu goli. Po I połowie było 17:12 dla przeciwników. Jedynym zawodnikiem, do którego gry nie można było mieć pretensji to Filip Tarko. Bramkarz Ostrovii popisywał się wieloma udanymi interwencjami.

Po zmianie stron na parkiecie oglądaliśmy dużo lepszą grę ostrowian. Gospodarze nie mieli nic do stracenia. Poprawili grę w każdym elemencie. Kibice szczypiorniaka oglądali więc pogoń Ostrovii za rywalem. Bardzo skuteczny był Paweł Dutkiewicz, który w II połowie zdobył siedem goli. Ostrowianie kilka razy zbliżali się do legniczan na dystans trzech bramek, dając nadzieję swoim kibicom na udany pościg. Niestety, w kluczowych momentach lepiej wypadli przeciwnicy, którzy wygrali ostatecznie 34:29.

KPR Ostrovia - Miedź Legnica 29:34 (12:17)