Kolejna czarna sobota

Agonia Jaroty Hotel. Bolesna przegrana Ostrovii 1909. To bilans soboty na piłkarskich boiskach drugoligowych. Fani futbolu w naszym regionie ponownie nie mają powodów do zadowolenia. JKS poległ w Katowicach. Biało-czerwoni przegrali w Częstochowie. Jarocińska drużyna nadal jest czerwoną latarnią ligi.

Pod Jasną Górą sukcesu nie było

Dla Ostrovii sobota była czarnym dniem. Pierwszy kłopot biało-czerwoni napotkali w drodze na mecz w Częstochowie. 20 kilometrów przed celem awarii uległ autokar, którym podążał zespół Marka Nowickiego. W efekcie ostrowianie musieli wsiąść do autobusu, którym podążali kibice ostrowskiego klubu.

W Częstochowie Ostrovia zameldowała się o godzinie 15, czyli w czasie rozpoczęcia meczu. Sędziowie i gospodarze byli jednak na tyle wyrozumiali, że w zaistniałej sytuacji przesunęli rozpoczęcie pojedynku o ponad pół godziny.

Jedyny dobry moment w sobotę mieliśmy na początku spotkania.W 7 minucie Krzysztof Gościniak przelobował bramkarza rywali, dając biało-czerwonym prowadzenie. To były jednak miłe złego początku.Później bramki zdobywali już tylko częstochowianie. W 11 minucie do wyrównania doprowadził Dawid Retlewski. Tuż przed zakończeniem I połowy prowadzony przez byłego kadrowicza Jerzego Brzęczka zespół Rakowa zdobył drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Damian Lenkiewicz. Po zmianie stron częstochowski zespół dorzucił jeszcze dwa trafienia, pewnie pokonując ostrowian.

Raków Częstochowa - Ostrovia 1909 4:1 (2:1)

Bramki zdobywali:

Raków
Dawid Retlewski 11 i 73 minuta, Damian Lenkiewicz 43 minuta, Łukasz Kmieć 90 minuta.
Ostrovia
Krzysztof Gościniak 7 minuta.

Ostrovia 1909:

Pawłowski - Krawczyk, Reyer, Czech, Błaszczyk, Molka, Kowalski-Haberek (80 min.Skrobacz), Szepeta (65 min. Kempiński), Wrzesiński (48 min. Szymanowski), Michalski (80' Giecz), Gościniak.

Licznik nadal bije

Kryzys, w którym znajduje się jarocińska drużyna jest coraz większy. Piłkarze Jaroty Hotel są całkowicie rozbici. Zespół znajduje się w opłakanym stanie. JKS liczył na skuteczną walkę w Katowicach. Niestety, jarocińska drużyna poszła śladem Ostrovii, która też tam przegrała. Rozwój wygrał 2:0. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Sebastian Gielza. Dla drużyny Jarosława Araszkiewicza to już szósta przegrana z rzędu. Koszmar trwa więc w najlepsze.

Rozwój Katowice - Jarota Hotel Jarocin 2:0 (1:0)