Siatkarscy trzecioligowcy wystartowali [FOTO+WIDEO]

Sobota była bardzo siatkarskim dniem w Jankowie Przygodzkim. W tamtejszej hali rozegrane zostały dwa spotkania o trzecioligowe punkty. Kibice gospodarzy nie mieli jednak powodów do zadowolenia. Obie drużyny Baryczy przegrały. Dramatyczny przebieg miał pojedynek kobiet, w którym o wszystkim decydował dopiero tie break.

Nie ma 3:0, jest 2:3

W swoim debiutanckim występie w serii B III ligi zespół Baryczy podejmował Energetyka Poznań. Podopieczne Albina Bednarczyka rozpoczęły to spotkanie w bardzo dobrym stylu. Gospodynie wygrały pierwsze dwa sety. W drugiej partii poznańska drużyna prowadziła już 17:11, jednak siatkarki Baryczy zdobyły osiem punktów z rzędu. Objęły prowadzenie 19:17 i nie oddały już tej partii. W kolejnych setach emocje były jeszcze większe. Rywalki odrobiły straty, doprowadzając do piątej partii. W tie breaku emocje sięgnęły zenitu. Niestety, sprawdziło się stare siatkarskie przysłowiowe: jak nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz 2:3. W tie breaku lepiej wypadły rywalki, które wygrały cały mecz 3:2.

W sobotę tie break mieliśmy także w Jarocinie. Na otwarcie nowego sezonu tamtejszy Siatkarz podejmował SPS Słupca. W ostatnim secie gospodynie wygrały do 11 i wywalczyły zwycięstwo.

Początek na minus

W sobotę we własnej hali nowe rozgrywki zainaugurowali także siatkarze Baryczy. Zespół Mateusza Szczepaniaka gra w grupie południowej III ligi. Pierwszym rywalem była drużyna Czarnych Ostrowite. Gospodarze walczyli ambitnie, jednak przeciwnik był lepszy. Wygrał 3:0.