Złota noga Szymanowskiego

Marek Szymanowski został bohaterem sobotniego pojedynku piłkarzy Ostrovii 1909. To właśnie ten zawodnik zdobył jedyną i zarazem zwycięską bramkę w starciu biało-czerwonych z Gryfem Wejherowo. Po ciężkim boju komplet punktów został w Ostrowie. Zespół Marka Nowickiego wygrał 1:0.

Biało-czerwoni nie mieli dzisiaj wyboru. Musieli wygrać, żeby nie stracić kontaktu z górną połową drugoligowej tabeli. To był cel i plan, do którego zrealizowania ostrowianie dążyli za wszelką cenę. Ta sztuka im się powiodło. Starcie z nieobliczalnym Gryfem było jednak trudną przeprawą. To nikogo nie zaskoczyło. Wejherowska drużyna jest bowiem wymagającym przeciwnikiem.

Jedyny gol tego spotkania padł w 55 minucie. W roli głównej wystąpił wprowadzony do gry po przerwie Marek Szymanowski. Wychowanek Ostrovii zdobył swojego pierwszego gola dla drugoligowych boiskach. Ponownie był jokerem w talii Marka Nowickiego. Raz jeszcze potwierdził, że jego lewa noga jest ,,złota”. To właśnie tą nogą filigranowy pomocnik ostrowskiej drużyny zmusił bramkarza rywali do kapitulacji. To był gol na miarę kompletu punktów.

TP Ostrovia 1909 - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)

Bramkę dla Ostrovii zdobył:

Marek Szymanowski 55 minuta.

Ostrovia: Pawłowski - Krawczyk, Reyer (76' Damian Błaszczyk), Czech, Wiącek, Izydorski (46' Szymanowski), Kowalski-Haberek, Molka, Wrzesiński, Gościniak, Michalski (72' Kempiński)

Gryf: Szlaga - Skwiercz, Kostuch, Miszka (60' Szlas), Warcholak - Gicewicz (60' Krzemiński) , Bejuk, Łuczak, Kołc, Brzuzy - Siemaszko

Ogółem Dom Wyjazd Bezp.
M. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. P. Z-R-P Br.
11. Zagłębie Sosnowiec 11 13 2 7 2 8 10 2 3 0 5 3 0 4 2 3 7 1 0-1-0 0-0
12. TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 11 12 3 3 5 10 15 2 2 2 5 5 1 1 3 5 10 4 1-1-0 2-1
13. KS Polkowice 11 12 2 6 3 10 12 2 2 2 5 6 0 4 1 5 6 2 0-2-0 1-1
14. Gryf Wejherowo 11 12 3 3 5 14 14 2 1 2 7 5 1 2 3 7 9 1 0-1-1 0-1
15. UKP Zielona Góra 11 11 3 2 6 14 18 2 1 3 11 12 1 1 3 3 6 3 1-0-0 2-1
16. MKS Kluczbork 11 11 2 5 4 15 19 2 2 2 14 11 0 3 2 1 8 0 0-0-1 1-2