Cenny wyjazdowy sukces gołuchowian

Piłkarze gołuchowskiego LKS-u wygrali mecz na wyjeździe. Dzisiaj podopieczni Damiana Barasa wywalczyli komplet punktów na gorącym terenie w Wolsztynie. Gołuchowianie pokonali Grom 3:2. Niepowodzeniem zakończyła się za to wyprawa Orła Mroczeń, który we Wrześni przegrał z tamtejszą Victorią 2:4.

LKS wreszcie z kompletem

Dla gołuchowskiej drużyny sukces w Wolsztynie ma duże znacznie. LKS potrzebował kompletu punktów, żeby wydostać się z dołu czwartoligowej tabeli. Emocji w rywalizacji z Gromem nie brakowało. W roli faworyta występowali gospodarze, ale zespół Damiana Barasa potrafił zagrać skutecznie. Do przerwy wolsztyński zespół wygrywał 2:1. Po zmianie stron do wyrównania doprowadził Tobiasz Kupczyk w 64 minucie. Zwycięski gol padł w 78 minucie. Autorem tej bramki był Paweł Kryś.

Sporo goli we Wrześni

Niemal tradycyjnie sporo bramek padło we Wrześni. Tym razem tamtejsza Victoria podejmowała jedenastkę Orła Mroczeń. Dla gości to był kolejny test możliwości. Zespół Mariusza Posadzego walczył ambitnie, ale punktów nie zdobył. Orzeł przegrał po raz drugi z rzędu. Tym razem 2:4.

W niedzielę odbędzie się najciekawszy mecz X kolejki. Ogromne emocje szykują się w Ostrzeszowie. Tamtejsza Victoria podejmować będzie jedenastkę Górnika Konin. - Czeka nas bardzo trudna przeprawa, ale postaramy się o punkty - mówi trener ostrzeszowian Marcin Kałuża.

,,Okręgówka” też gra

Dzisiaj odbył się pierwszy mecz X kolejki w kaliskiej klasie okręgowej. W Jankowie Przygodzkim tamtejsza Barycz podejmowała jedenastkę KS-u Opatówek. Gospodarze od dwunastej minuty prowadzili 1:0. Drużynie Remigiusza Wojtczaka wygraną goście wydarli w samej końcówce. Dla rywali w 87 minucie trafienie zanotował Karol Kiełbik.

Kolejne mecze w tej lidze czekają nas w niedzielę. W Dobrzycy w derbach tamtejsi Czarni podejmować będą krotoszyńską Astrę. W materiale video przedstawiamy rozmowę z Patrykiem Halaburdą, trenerem Astry, który ocenia dotychczasowe mecze swoich podopiecznych.

Piast Kobylin - LKS Ślesin (15.00)
KKS Włókniarz Kalisz - Jarota II Jarocin (15.00)
Victoria Ostrzeszów - Górnik Konin (16.00)

Ogółem Dom Wyjazd Bezp.
M. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. P. Z-R-P Br.

Barycz J.Przygodzki - KS Opatówek 1:1

Czarni Dobrzyca - Astra Krotoszyn (14.00)
Odolanovia Odolanów - Gorzyczanka (15.30)
Żaki Taczanów - LZS Trzcinica (11.00)
Zieloni Koźminek - Biały Orzeł Koźmin (15.30)
Stal Pleszew - Re-Bud Piast Czekanów (15.30)
Sokół Bralin - Pogoń N.Skalmierzyce (11.00)
Polonia Kępno - Pogoń Trębaczów (11.00)

1. Stal Pleszew 9 21 7 0 2 31 10 5 0 0 26 5 2 0 2 5 5
2. Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 8 21 7 0 1 26 8 1 0 0 6 1 6 0 1 20 7
3. Barycz Janków Przygodzki 10 20 6 2 2 21 16 2 2 1 7 7 4 0 1 14 9
4. Pogoń Nowe Skalmierzyce 9 16 4 4 1 16 11 3 1 1 7 3 1 3 0 9 8 3 1-0-0 2-0
5. Gorzyczanka Gorzyce Wielkie 9 16 5 1 3 17 19 4 0 0 11 2 1 1 3 6 17 0 0-0-1 0-2