Pierwsze zwycięstwo szczypiornistów. Jaszka w szpitalu

KRP Ostrovia wygrywa pierwszy mecz w tym sezonie. Dziś na własnym boisku podopieczni Witolda Rojka pokonali Zagłębie Sosnowiec 34:29. Mecz pełen zaciętej i ostrej walki z podejrzeniem zwichnięcia barku zakończył w szpitalu Łukasz Jaszka. Po zwycięstwie Ostrovia odbiła się od dna. Teraz zajmuje 10. miejsce w tabeli.

Mecz od początku układał się po myśli ostrowian. Dobry start i prowadzenie KPR-u 4:1 dało podopiecznym Witolda Rojka pewność siebie. Goście z Sosnowca potrafili jednak podnieść się z każdej patowej sytuacji i dochodzili KPR na 1-2 bramki. Tak było w 20. minucie pierwszej połowy, kiedy Ostrovia wygrywała już tylko dwiema bramkami (11:9). Pierwsza część spotkania to przede wszystkim festiwal błędów po obu stronach. Po 30 minutach goście tracili już tylko jedną bramkę. Było 16:15.

Po zmianie stron Ostrovia wypracowała sobie niewielką przewagę. Gdy w 39. minucie KPR prowadził już 24:20 poważnej kontuzji mógł doznać Łukasz Jaszka. Zawodnik z podejrzeniem zwichnięcia barku został przewieziony do ostrowskiego szpitala. Lekarz - Adam Stangret - miał w drugiej połowie sporo pracy. Zawodnicy obu drużyn co chwilę lądowali na parkiecie, czasem dosłownie zwijając się z bólu. Dobrą zmianę dał w końcówce meczu Michał Czerwiński, który swoimi pięcioma celnymi trafieniami przyczynił się do wygranej Ostrovii. Świetny mecz zagrali także Arkadiusz Galewski oraz Paweł Dutkiewicz. Cała drużyna wygrała zasłużenie 34:29.

KPR Ostrovia - Zagłębie Sosnowiec 34:29 (16:15)

Tarko, Adamczyk, Foluszny, Galewski - 8, Dutkiewicz - 8, Czerwiński - 5, Sobczak - 4, Jaszka - 3, Bielec - 3, Wojciechowski - 2, Jedwabny - 1, Górny, Górecki.

Szerzej na temat pierwszej wygranej KPR już w poniedziałkowych "Wydarzeniach Sportowych" na antenie TV Proart.