Derby Wielkopolski dla ,,akademiczek"

Niestety, niepowodzeniem zakończyła się wyprawa koszykarek Ostrovii do Poznania. W pojedynku II kolejki tegorocznych rozgrywek pierwszoligowych biało-czerwone nie znalazły sposobu na zespół tamtejszego AZS-u. Podopieczne Kaspra Smektały poległy 72:89.

Sobotni pojedynek potwierdził, że poznańskie ,,akademiczki” są bardzo niewygodnym rywalem dla Ostrovii. Tak było w poprzednich rozgrywek. Tak było i teraz.

W I kwarcie mecz miał wyrównany przebieg. Na początku drugich dziesięciu minut AZS prowadził 24:21. No i w tym momencie Ostrovię ogarnęła niemoc. Przez kilka minut biało-czerwone zdobyły zaledwie dwa punkty. Rywalki, aż 15. W efekcie AZS objął efektowne prowadzenie 39:23. W kolejnych kwartach Ostrovia nie była w stanie już odrobić strat.

AZS Poznań - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 72:89