Świetny występ Ostrovii. Faworyt rozbity

Świetny występ zanotowały we własnej hali koszykarki Ostrovii. Biało-czerwone rozbiły faworyzowany AZS Rzeszów. Wygrana 98:57 mówi sama za siebie. Podopieczne Kaspra Smektały nie pozostawiły dzisiaj żadnych złudzeń swojemu rywalowi. Dominacja biało-czerwonych była wielka.

W sobotę ostrowianki poległy w Poznaniu. Dzisiaj zmazały plamę po tym niepowodzeniu. Kibice spodziewali się ciężkiej przeprawy. Tymczasem spotkanie zostało zdominowane przez ostrowski zespół, który w tym pojedynku był dobrze pracującą maszyną. W Ostrovii na odpowiednim poziomie pracowały wszystkie tryby. Efekt był taki, że ,,akademiczki” nie miały nic do powiedzenia.

Kapitalna w wykonaniu gospodyń była II kwarta. To był decydujący moment tego spotkania. Ostrovia rozpoczęła II kwartę od prowadzenia 8:0. Później było 12:2 i 24:4! Drugie dziesięć minut biało-czerwone wygrały efektownie 32:12. Dzięki temu do przerwy prowadziły 55:28.

Po zmianie stron ostrowska drużyna nie zwalniała tempa. Nadal dominowała. Rzeszowianki były bezradne. Nie miały żadnej recepty, żeby przeciwstawić się Ostrovii, która zanotowała efektowne zwycięstwo 98:57.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS Rzeszów 98:57 (23:16, 32:12, 18:13, 25:16)