Wielkie derby za nami. Ostrovia remisuje w Kaliszu

Kapitalnym widowiskiem był dzisiejszy derbowy pojedynek w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej. W Kaliszu szczypiorniści MKS-u i Ostrovii do czerwoności rozgrzali kibiców. Emocje były przeogromne. O wszystkim decydowała niesamowita końcówka. Równo z końcową syreną bramkę na wagę remisu 23:23 zdobył ostrowianin Arkadiusz Galewski.

Nie ma żadnych wątpliwości, że ten niedzielny pojedynek derbowy był wielkim świętem piłki ręcznej. To była doskonała promocja tej dyscypliny sportu. Zawodnicy zadbali o olbrzymią dawkę adrenaliny. Kibice zostali rozgrzani do czerwoności.

W roli faworyta występowali kaliszanie, tymczasem ostrowianie pokazali swój wielki waleczny charakter. Biało-czerwoni od początku grali na maksimum swoich możliwości. W I połowie MKS trzy razy uciekał Ostrovii. Prowadził 7:4, 10:7 i 13:10. Ostrowianie zaprezentowali jednak fantastyczną końcówkę. Wybornymi akcjami popisywał się Mateusz Jedwabny. W bramce kapitalnie dysponowany był Filip Tarko. Skutecznie grał Paweł Dutkiewicz. W efekcie biało-czerwoni zdobyli cztery gole z rzędu, prowadząc do przerwy 14:13.

Po zmianie stron dawka emocji była jeszcze większa. Gra toczyła się bramka za bramkę. Adrenalina rosła z każdą kolejną minutą. W ostatnich fragmentach kibice otrzymali wszystko, co jest tylko najlepszego w sporcie.

Ostrowianie przebyli drogę z piekła do nieba. Po trafieniu Mateusza Jedwabnego prowadzili 22:21. Po akcji Michała Czerwińskiego sędziowie podyktowali rzut karny, którego nie potrafił wykorzystać Arkadiusz Galewski. Mikołaj Krekora zanotował udaną interwencję. No i po kilkudziesięciu sekundach radość była już w szeregach kaliszan. Najpierw do wyrównania doprowadził Mariusz Kuśmierczyk, natomiast niewiele później MKS na prowadzenie 23:22 wyprowadził Mariusz Kuśmierczyk.

W ostatniej akcji meczu w posiadaniu piłki byli ostrowianie. No i wtedy biało-czerwoni przeprowadzili kapitalną, doskonałą i wyborną akcję. Paweł Dutkiewicz ze skrzydła dograł do wbiegającego Arkadiusza Galewskiego, który umieścił piłkę w bramce, dając Ostrovii remis 23:23.

Zapraszamy do obejrzenia najważniejszych momentów niedzielnego spotkania. Retransmisja tego meczu w poniedziałek w Telewizji Proart od godziny 20.50. Od wtorku spotkanie będzie można także oglądać na stronie: www.tvproart.pl.