Biało-czerwone znów lepsze

Koszykarki Ostrovii poszły za ciosem. Po efektownym środowym sukcesie nad AZS-em Rzeszów, dzisiaj biało-czerwone okazały się lepsze od mającej ekstraklasowe aspiracje Ślęzy Wrocław. Zespół Kaspra Smektały wygrał 66:60. Po tym pojedynku ostrowianki awansowały na pozycję wicelidera grupy B I ligi.

Wrocławski zespół nie ukrywa swoich aspiracji. Podopieczne Radosława Czerniaka mają walczyć o ekstraklasę. W środę Ślęza u siebie przegrał z poznańskim AZS-em. Dzisiaj więc drużyna ze stolicy Dolnego Śląska bardzo potrzebowała wygranej. Ostrovia na to nie pozwoliła.

Zespół dowodzony przez Kaspra Smektały znów był lepszy. Hala przy Wrocławskiej jest jak na razie nie do zdobycia dla rywalek. W środę w Ostrowie poległ rzeszowski AZS. Dzisiaj ten sam los spotkał Ślęzę.

Dla losów meczu kluczowe znaczenie miała II kwarta. Po I odsłonie wrocławianki wygrywały 22:19. W drugich dziesięciu minutach ostrowski zespół zdominował całkowicie wydarzenia na parkiecie. Ostrovia wygrała te kwartę 20:4, prowadząc do przerwy 39:26.

Po zmianie stron Ostrovia grała falami, ale kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. Dzięki temu biało-czerwone zanotowały trzy sukces w czwartym meczu nowych rozgrywek.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Ślęza Wrocław 66:60 (19:22, 20:4, 14:12, 13:22)