Dramat Jaroty, pech Ostrovii

Remis Ostrovii w Poznaniu i porażka Jaroty Hotel u siebie. To bilans weekendowych pojedynków na piłkarskich boiskach drugoligowych. O ogromnym pechu mogą mówić podopieczni Jędrzeja Kędziory. W starciu z Polonią Bytom, zespół JKS-u bramkę stracił w ostatniej minucie! Ostrovia prowadziła za to w Poznaniu, gdzie Wartę uratował Grzegorz Rasiak.

,,Kempes” dał prowadzenie

Ostrovia była skazywana na pożarcie w Poznaniu. Dla Warty to miał być kolejny zwycięski pojedynek. Tymczasem raz jeszcze okazało się, że derby rządzą się swoimi prawami. To mecze wyjątkowe i specyficzne. W Poznaniu ostrowianom prowadzenie dał Tomasz Kempiński, który do siatki trafił w 51 minucie.

Rasiak wyrównał

Po utracie bramki poznański zespół zabrał się za odrabianie strat. ,,Warciarze” ruszyli do ataku. W 70 minucie kardynalny błąd popełnił Dariusz Reyer. Defensor Ostrovii w niegroźnej sytuacji, przy dośrodkowaniu gospodarzy, zagrał piłkę ręką. Sędzia nie miał wyjścia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Grzegorz Rasiak. W kolejnych fragmentach goli nie było. Spotkanie zakończyło się remisem.

Pech Jaroty

W niedzielę, na zakończenie XIII kolejki, w Jarocinie zespół Jaroty Hotel podejmował bytomską Polonię. Gospodarze po dwóch wcześniejszych sukcesach liczyli na wywalczenie kolejnych punktów. Ta sztuka im się nie powiodła. Jarociński zespół przeżył duże rozczarowanie. ,,Poloniści” bramkę na wagę sukcesu zdobyli w ostatniej minucie. Wtedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego celnym uderzeniem głową popisał się Adrian Laskowski.

Ogółem Dom Wyjazd Bezp.
M. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. P. Z-R-P Br.
10. Gryf Wejherowo 13 16 4 4 5 18 17 3 1 2 11 8 1 3 3 7 9 1 0-1-0 2-2
11. Błękitni Stargard Szczeciński 13 16 5 1 7 20 17 4 1 2 14 5 1 0 5 6 12 0 0-0-1 0-1
12. UKP Zielona Góra 13 14 4 2 7 16 23 3 1 3 13 13 1 1 4 3 10 6 2-0-1 6-5
13. MKS Kluczbork 13 14 3 5 5 17 21 2 2 3 15 13 1 3 2 2 8 3 1-0-1 4-3
14. Ruch Zdzieszowice 13 14 3 5 5 21 21 0 3 2 5 7 3 2 3 16 14 3 1-0-1 3-4
15. TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 13 14 3 5 5 11 16 2 3 2 5 5 1 2 3 6 11 3 1-0-2 3-4