Bolesne niepowodzenie biało-czerwonych

26:33 na korzyść Olimpu Grodków - takim wynikiem zakończyło się spotkanie 7. kolejki I ligi szczypiorniaka. KPR doznał tym samym dotkliwej porażki na własnym boisku z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Zawodziła obrona, a i w ataku Ostrovia dziś nie błyszczała. Od pogromu siódemkę z Ostrowa uratował bramkarz Filip Tarko.

Początek znów dla rywala. Scenariusz, w którym Ostrovia staje do rywalizacji i pierwsze kilka minut nie potrafi zdobyć bramki znów się ziścił. Niemoc gospodarzy została jednak szybko przełamana i drużyna Witolda Rojka wyszła na prowadzenie. To pierwszy kwadrans meczu z Olimpem Grodków, tym samym, który w poprzedniej kolejce uległ Śląskowi Wrocław aż 12:46.

Ten mecz mógł siedzieć ostrowianom w głowie. Tymczasem Grodków przyjechał do Ostrowa po rehabilitację. Gracze Olimpu szybko zapomnieli o poprzednim meczu i z Ostrovią prezentowali się o niebo lepiej. Do przerwy goście prowadzili 12:14. Świetną połowę zagrał pomiędzy słupkami bramakrz gospodarzy Filip Tarko, który uratował Ostorivę przed pogromem.

W drugiej części spotkania Grodków ruszył do ataku, ale ponownie zapędy przyjezdnych temperował niezawodny wręcz Tarko. W 47. minucie wydawało się, że goście są już w zasięgu siódemki z Ostrowa. Dodatkowo zespół Zdzisława Zielonki otrzymał dwie minutowe kary, co teoretycznie powinno ułatwić Ostrovii zdobycie przewagi. Teoria nie zawsze sprawdza się w praktyce. Z przewagi dwóch zawodników KPR nie skorzystał, a Olimp stopniowo dokładał kolejne tafienia wygrywając zdecydowanie 33:26.

- Musimy szybko zapomnieć o tym meczu - mówił po spotkaniu Witold Rojek, trener KPR-u.

KPR Ostrovia - Olimp Grodków 26:33 (12:14)