Horror na Miejskim, porażka Jaroty

Ogromnych emocji dostarczyli nam w sobotę drugoligowi piłkarze. W lepszych nastrojach jest zespół Ostrovii 1909, który u siebie okazał się lepszy od Błękitnych  Stargard Szczeciński. Niepowodzenie zanotowali za to piłkarze Jaroty Hotel. Zespół Jędrzej Kędziory nie sprostał na wyjeździe MKS-owi Kluczbork.

Kapitalny początek

Sobotni pojedynek Ostrovii z Błękitnymi Stargard Szczeciński rozpoczął się od niemal huraganowych ataków gospodarzy, którzy od początku rzucili się na swoich rywali.

Efekt był znakomity. W 12 minucie po dograniu od bramkarza Bartosza Pałowskiego w polu karnym na ziemię powalony został Marek Szymanowski, który w I połowie był najlepszym zawodnikiem na boisku. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Maciej Kowalski-Haberek. Uderzył pewnie i było 1:0 dla ostrowian.

W 17 minucie w polu karnym nieprzepisowo faulowany był Tomasz Kempiński. Arbiter po raz drugi wskazał na ,,wapno”. No i ponownie pewnie rzut karny wykonał Maciej Kowalski-Haberek. Ostrowianie prowadzili 2:0 i grali w przewadze. W kolejnych fragmentach gospodarzom brakowało jednak skuteczności. Zmarnowali kilka wybornych okazji.

Co się stało po przerwie?

Po zmianie storn kibice przecierali oczy ze zdumienia. Ostrovia zagrała bardzo słabo. Dużo lepiej grali rywale. Błękitni pokazali wielkie serce. W 76 minucie goście stracili drugiego piłkarza. Z boiska po ujrzeniu dwóch żółtych kartek wyleciał Arkadiusz Wojciechowski.
Pomimo przewagi dwóch graczy podopieczni Marka Nowickiego stracili gola!

W 86 minucie z rzutu karnego pewnie uderzył Michał Magnuski. To nie był jednak koniec. Błękitni poczuli swoją szansę. Spokojny i kontrolowany przez Ostrovię mecz, stał się niemal horrorem. Goście mieli swoje okazje, ale do wyrównania nie doprowadzili. W samej końcówce bliski podwyższenia na 3:1 był za to Michał Giecz. Ostatecznie Ostrovia wygrała 2:1.

Początek był dobry

W sobotę zagrał też zespół Jaroty Hotel, który walczył w Kluczborku. Dla obu drużyn to mecz o sześć punktów. MKS przegrał kilka meczów z rzędu. JKS zanotował pechową porażkę przed tygodniem. Nikt więc nie kalkulował. Walka była od pierwszej do ostatniej minuty.
Goście uzyskali prowadzenie w 13 minucie po uderzeniu Krzysztofa Bartoszaka. Kluczborki zespół szczęśliwie wyrównał tuż przed przerwą za sprawą Adama Orłowicza. W 74 minucie MKS zdobył drugiego i jak się okazało zwycięskiego gola po uderzeniu Wojciecha Bzdęgi.

Mecz niedzielny:
Gryf Wejherowo - Rozwój Katowice (13.00)

Ogółem Dom Wyjazd Bezp.
M. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. P. Z-R-P Br.
10. MKS Kluczbork 14 17 4 5 5 19 22 3 2 3 17 14 1 3 2 2 8 3 1-0-0 3-1
11. TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 14 17 4 5 5 13 17 3 3 2 7 6 1 2 3 6 11 0 0-0-1 1-3