Komplet Jaroty, punkt Ostrovii

Nie brakowało emocji na drugoligowych boiskach. Punkt z Wałbrzycha przywieźli piłkarze Ostrovii. W niedzielę za to komplet punktów wywalczył zespół Jaroty Hotel. Podopieczni Jędrzeja Kędziory w pojedynku o wszystko okazali się lepsi od UKP Zielona Góra. Po tym sukcesie JKS pozostaje w grze o utrzymanie w II lidze.

Ostrovia znów na plus

Biało-czerwoni byli skazywani na porażkę w starciu z Górnikiem, który w Wałbrzychu rzadko traci punkty. Ostrowianie raz jeszcze pokazali się z dobrej strony. Podopieczni Marka Nowickiego byli nieco lepszym zespołem od wałbrzyszan. Przy odrobinie szczęścia Ostrovia mogła pokusić się nawet o wywalczenie kompletu punktów. Goli jednak nie było. Doszło więc do podziału punktów.

Nerwowo w Jarocinie

W niedzielę u siebie zagrali piłkarze Jaroty Hotel. Zespół Jędrzeja Kędziory podejmował UKP Zielona Góra. Gospodarze nie mieli wyboru. Musieli wygrać za wszelką cenę.

Do przerwy grę prowadził JKS, ale gola zdobyli goście. W 42 minucie zielonogórzanie wyprowadzili szybką kontrę, po której do siatki trafił Wojciech Okińczyc. Po zmianie stron JKS rzucił się do ataku. W 63 minucie uderzeniem w długi róg do wyrównania doprowadził Hubert Oczkowski. W 69 minucie w roli głównej wystąpił Krzysztof Bartoszak. Napastnik Jaroty Hotel huknął z rzutu wolnego, golkiper gości przepuścił piłkę między rękami i było 2:1 dla JKS. Wynik spotkania ustalił Marcin Wojciechowski, który w 83 minucie pewnie wykonał rzut karny.

Ogółem Dom Wyjazd Bezp.
M. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. Z. R. P. Bz. Bs. P. Z-R-P Br.
10. MKS Kluczbork 15 18 4 6 5 21 24 3 2 3 17 14 1 4 2 4 10 3 1-0-0 3-1
11. TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 15 18 4 6 5 13 17 3 3 2 7 6 1 3 3 6 11 0 0-0-1 1-3