Emocji nie brakowało. Ostrovia z wygraną

Koszykarki Ostrovii zapisały na swoim koncie kolejny sukces. Dzisiaj we własnej hali biało-czerwone okazały się lepsze od Basketu Aleksandrów Łódzki. Po ciekawym pojedynku podopieczne Kaspra Smektały wygrały 75:65. Po tym sukcesie ostrowski zespół zajmuje trzecią lokatę w tabeli.

W I kwarcie lepiej prezentowały się rywalki, które posiadały kilka punktów zaliczki. W drugich dziesięciu minutach wszystko uległo diametralnej zmianie. Na parkiecie dominowały gospodynie. Ostrovia grała świetnie. Przeciwniczki były całkowicie bezradne. Basket nie miał żadnego pomysłu na zdobywanie punktów. Ostrovia błyskawicznie odrobiła straty. II kwartę ostrowianki rozpoczęły od prowadzenia 14:0. Później było nawet 22:2! Efekt był taki, że ostrowski zespół do przerwy wygrywał 45:43.

W III kwarcie mieliśmy powtórkę. Ostrowianki zdobyły siedem punktów z rzędu. Prowadziły efektownie 52:32. Nic nie zapowiadało emocji w ostatniej kwarcie. Było jednak zupełnie inaczej. Biało-czerwone ogarnęła niemoc. Rywalki były w pościgu. W ostatniej odsłonie Basket prowadził 15:3 i w całym meczu przewaga biało-czerwonych stopniała do zaledwie dwóch punktów (65:63). Emocje były ogromne. W kluczowym momencie z dystansu trafiła Agata Krygowska. Ostrowianki wytrzymały napór rywala i wygrały, jak najbardziej zasłużenie.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 75:65 (17:24, 28:8, 17:16, 13:17)