Gościniak daje sukces

Piłkarze Ostrovii zanotowali dziesiątą wygraną w obecnych rozgrywkach. W dzisiejszym pojedynku XV kolejki biało-czerwoni pokonali u siebie Polonię Leszno 1:0. Autorem złotej bramki był Krzysztof Gościniak.Ta wygrana sprawia, że ostrowianie kończą rundę jesienną w fotelu lidera III ligi!

Przed tygodniem leszczyński zespół odmówił gry na własnym boisku. Powodem były kłopoty finansowe, w jakich znajduje si ten klub, posiadający duże zadłużenie wobec zawodników. Były więc obawy, czy ,,poloniści” zawitają do Ostrowa. Tak się stało i targani problemami leszczynianie nie byli wcale łatwym rywalem. Gospodarze musieli sporo się napracować, żeby zainkasować komplet punktów.
Do przerwy Ostrovia zdobyła bramkę w 35 minucie, ale sędzia gola nie uznał, odgwizdując pozycję spaloną. Złoty gol dla gospodarzy padł dopiero w 65 minucie. Autorem tej bramki był niezawodny Krzysztof Gościniak, który pokonując golkipera Polonii, zapewnił swojej drużynie zdobycie kompletu punktów.
Dzisiejszy mecz był ostatnim w rundzie jesiennej. Ostrowianie wygrywając zapewnili sobie tytuł mistrza I części rozgrywek. W 15 meczach podopieczni trenera Marka Nowickiego wywalczyli 32 punkty, wyprzedzając o dwa ,,oczka” Wdę Świecie. Na trzecim miejscu z dorobkiem 26 punktów znajduje się kleczewski Sokół.
Dziś runda jesienna dobiegła do końca, ale należy pamiętać, że za tydzień 11 i 11 listopada rozgrywane będę mecze awansem I kolejki rundy wiosennej. Ostrovię czeka wyjazdowy mecz z Polonią Środa Wielkopolska.