Ostrovia wygrywa. Michalski bohaterem

Ogromne emocje zafundowali swoim kibicom piłkarze Ostrovii 1909. W sobotę biało-czerwoni podejmowali Zagłębie Sosnowiec. W II połowie adrenalina sięgała poziomu zenitalnego. Ostatnie słowo należało do podopiecznych Marka Nowickiego. W końcówce bramkę na wagę wygranej 2:1 zdobył Damian Michalski. Z dorobkiem 21 punktów ostrowski zespół zajmuje teraz 9 miejsce.

W I połowie na boisku lepiej prezentowali się goście. Zagłębie miało kilka okazji, ale gola nie zdobyto. Po zmianie stron widowisko było dużo lepsze. Z każdą kolejną minutą emocje były coraz większe. W Ostrovii czołowe role odegrali rezerwowi. W 60 minucie Damian Michalski zagrał precyzyjnie do Michała Wrzesińskiego, który dał gospodarzom prowadzenie. Radość w szeregach Ostrovii nie trwała zbyt długo. Kilkadziesiąt sekund później sosnowiczanie wyrównali. Defensywa Ostrovii popełniła błąd i Hubert Tylec nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

W kolejnych fragmentach obie drużyny szukały dla siebie szansy na zdobycie zwycięskiego gola. Ta sztuka powiodła się Ostrovii. W 88 minucie znakomicie zachował się Robert Skrobacz, który zagrał w pole karne, gdzie na wysokości zadania stanął Damian Michalski. Piłka wylądowała w bramce. Ostrovia wygrała 2:1.