Biało-czerwoni na plus

Piłkarze ręczni Ostrovii nie zawiedli. Walczący o wydostanie się z dolnych rejonów pierwszoligowej tabeli biało-czerwoni nie dali dzisiaj żadnych szans AZS-owi Lublin. Podopieczni Witolda Rojka byli lepsi w każdym elemencie. Zasłużenie wygrali 36:24. Ostrowianie zmazali plamę po przegranej u siebie z Olimpem Grodków.

Sobotni pojedynek był meczem dwóch drużyn, które przed jego rozpoczęciem znajdowały się w dole pierwszoligowej tabeli. Gospodarze zapowiadali sukces. No i ostrowianie słowa dotrzymali. Goście tylko w kilku fragmentach próbowali dotrzymać kroku podopiecznym Witolda Rojka.

W Ostrovii ponownie udanymi interwencjami popisywał się Filip Tarko. Szczególnie w I połowie dobrze funkcjonowała defensywa. Wyprowadzane były także szybkie kontry. Na wysokim poziomie grał Mateusz Jedwabny, który pierwotnie ze względu na sprawy rodzinne miał nie wystąpić. Zagrał i pokazał klasę. Rywal nie miał więc zbyt wiele do powiedzenia. Do przerwy było 18:9 dla gospodarzy.

Po zmianie stron ambitni ,,akademicy” próbowali wrócić do gry. Ostrovia miała kilka minut niemocy. W efekcie w 44 minucie jej przewaga stopniała do zaledwie czterech goli. Później wszystko wróciło do normy. Ostrowianie dominowali i nie dali żadnych szans przeciwnikowi.

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS UMCS Lublin 36:24 (18:9)