Ostrovia lepsza w derbach. Było na co popatrzeć

Piłkarze Ostrovii 1909 wygrali dzisiaj prestiżowy pojedynek derbowy w Jarocinie. Biało-czerwoni w rywalizacji z zespołem Jaroty Hotel sięgnęli po sukces 2:0. Gole zdobywali: Maciej Kowalski-Haberek i Krzysztof Gościniak. Emocji w dzisiejszym meczu nie brakowało. Kibice byli świadkami ciekawego piłkarskiego widowiska.

Dla losów niedzielnego pojedynku kluczowe znaczenie miała sytuacja z ósmej minuty. Wtedy Marcin Wojciechowski zaatakował Damiana Michalskiego. Sędzia zareagował błyskawicznie. Ukarał gracza gospodarzy czerwonym kartonikiem. Gospodarze grali w osłabieniu. Ostrowianie uzyskali więc przewagę.

W 30 minucie piłkarze JKS-u chcieli złapać rywali na spalonym. Sędzia nie zareagował. W polu karnym znalazł się Bartosz Szepeta, którego nieprzepisowo zaatakował Karol Szymański. Arbiter odgwizdał przewinienie bramkarza gospodarzy, dyktując jedenastkę. Rzut karny na bramkę zamienił Maciej Kowalski-Haberek.

Po przerwie gospodarze nie rezygnowali. Mimo, że grali w osłabieniu posiadali przewagę. JKS dążył do zdobycia wyrównującego gola. Nadzieje gospodarzy rozwiał ich były gracz. W 70 minucie Krzysztof Gościniak wykorzystał dogranie od Damiana Michalskiego. Posłał futbolówkę do siatki, zapewniając Ostrovii wygraną 2:0.

Jarota Hotel Jarocin - TP Ostrovia 0:2 (0:1)