Tarko broni, Ostrovia wygrywa po dreszczowcu

Scenopisarze z Hollywood mogą uczyć się od piłkarzy KPR Ostrovia umiejętności tworzenia prawdziwych dreszczowców. Sportowy horror zafundowali sobie dziś podopieczni Witolda Rojka. Mecz z Świdnickim Klubem Piłki Ręcznej co prawda wygrali, ale wcześniej przyprawili kibiców niemal o zawał serca. Czwarte zwycięstwo z rzędu uratował bramkarz Filip Tarko.

Jeśli Ostrovia grałaby w dotychczsowych spotkaniach tak, jak dziś przez pierwsze 15 minut z drużyną ŚKPR Świdnica, to z pewnością nie zajmowałaby 8. miejsca w tabeli. Świetna gra w obronie i skuteczne kontrataki pozwoliły siódemce pod wodzą Witolda Rojka do 16. minuty zdobyć aż 9 bramek, przy jedynie dwóch celnych trafieniach przeciwnika. Niestety od tego momentu coś poszło nie tak. Ostrovia przestała skutecznie bronić, a wyprowadzane kontrataki nie były już tak skuteczne, jak na poczatku meczu. Do szatni ostrowianie schodzili jednak z przewagą 15:12.

Tego, co stało się w drugiej połowie, nikt nie mógł przewidzieć. Ostrovia broniła na stojąco. Szczypiornistom KPR nie wychodziło kompletnie nic.  Świetnie bronił jedynie Maciej Adamczyk. Drużyna ze Świdnicy podbudowana kolejnymi celnymi trafieniami sukcesywnie odzyskiwała pewność siebie i wynik, który na początku jej uciekał. W 38. minucie spotkania było już jedynie 18:17 dla Ostrovii, ale najgorsze miało jednak dopiero nadejść. Kibice prawdziwy horror przeżyli w ostatnich minutach spotkania. Ostrovia popełniała błąd za błędem. W pewnym momencie na ławce po gwizdkach sędziów siedziało aż trzech zawodników z Ostrowa. Rywal potrafił osłabienia doskonale wykorzystać. 55. minuta przyniosła remis 24:24, natomiast już w 58. minucie Świdnica prowadziła 26:27. W końcówce bohaterem meczu okazał się po raz kolejny bramkarz KPR-u Filip Tarko, którego obrona poprowadziła Ostrovię do zwycięstwa 28:27. Bramkę na wagę wygranej zdobył Piotr Kierzek. Była to czwarta wygrana z rzędu.

KPR Ostrovia - ŚKPR Świdnica 28:27 (15:12)

Adamczyk, Tarko, Galewski 10, Dutkiewicz 6, Jedwabny 4, Bielec 4, Kierzek 2, Sobczak 2