Rekord w Jarocinie. Lech przyciąga kibiców

W sobotę padł rekord frekwencji na stadionie w Jarocinie. Wszystko za sprawą sparingowego meczu Lecha Poznań. Uwielbiany w Wielkopolsce zespół Mariusza Rumaka podejmował Lechię Gdańsk. Pojedynek dwóch ekstraklasowców oglądało niemal trzy tysiące fanów futbolu. ,,Lechici” byli lepsi. Wygrali 1:0.

Tłumy na trybunach stadionu Jaroty były ogromnym zaskoczeniem. Występ Lecha przyciągnął kibiców z różnych zakątków Wielkopolski. Atmosfera była kapitalna.

Dla ,,Lechitów” dzisiejszy mecz był pierwszym sprawdzianem w 2014 roku. Od kilku dni Lech przebywa w Jarocinie na zgrupowaniu. W grze podopiecznych Mariusza Rumaka widać było zmęczenie wcześniejszymi, intensywnymi treningami. Poznaniacy jednak dominowali i prezentowali się dużo lepiej od Lechii.

Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. W II połowie poznańska drużyna dążyła do zdobycia zwycięskiego gola. Ta sztuka powiodła się w 88 minucie. Radość kibicom Lecha dał Daylon Claasen, który zdołał posłać futbolówkę do siatki. ,,Kolejorz” wygrał 1:0.