Szalona pogoń nie dała efektu

Na zakończenie I etapu tegorocznych rozgrywek, koszykarki Ostrovii we własnej hali podejmowały Dekorex Pabianice. Biało-czerwone zanotowały kiepską I połowę. Po przerwie rzuciły się do ataku, ale rywal nie dał sobie wydrzeć wygranej. Emocji nie brakowało, ale to pabianiczanki wygrały to spotkanie 79:74.

Do przerwy największym problemem dla Ostrovii była słaba postawa w defensywie. Rywalki bezlitośnie wykorzystywały błędy biało-czerwonych. W Dekorexie prym wiodły zawodniczki podkoszowe. Pod tablicami królowały: Dorota Sobczyk i Leona Jankowska. Udane akcje notowała także Aleksandra Dziwińska. W efekcie po 20 minutach pabianiczanki wygrywały 79:74.

Po zmianie stron, kibice zobaczyli zupełnie inny zespół Ostrovii. Biało-czerwone wreszcie zagrały na miarę oczekiwań i możliwości. Podopieczne Kaspra Smektały rzuciły się w pogoń za rywalem. Agresywna defensywa sprawiała, że Dekorex popełniał wiele błędów, które na punkty zmieniały ostrowianki. Emocje rosły z każdą minutą. Ostrowski zespół odrabiał straty. W kluczowych momentach Dekorex zachował jednak więcej zimnej krwi. Doświadczony zespół rywalek opanował sytuację i wygrał 79:74.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Dekorex Pabianice 74:79 (23:26, 12:27, 18:10, 21:16)