Biało-czerwony sukces

Koszykarki Ostrovii zrealizowały swój kolejny cel. Dzisiaj podopieczne Kaspra Smektały wygrały na wyjeździe. W Sosnowcu biało-czerwone triumfowały 73:67. To trzecia wygrana z rzędu!

Tak, jak można było się sobotni pojedynek był ciężką przeprawą dla ostrowskiej drużyny. Początek należał jednak do biało-czerwonych, które w I kwarcie wypracowały sobie dziewięć punktów zaliczki. W II odsłonie sosnowiecki zespół doszedł do głosu. W ostatniej minucie przed przerwą gospodynie wykorzystały błędy Ostrovii, obejmując prowadzenie 35:34.
Po zmianie stron spotkanie było jeszcze bardziej interesujące. W III kwarcie prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. W połowie tej kwarty sosnowiczanki wygrywały 45:41, jednak później na parkiecie dominowały ostrowianki, które po 30 minutach prowadziły 53:48.
W ostatniej, decydującej odsłonie emocje sięgnęły zenitu. W 35 minucie był remis 64:64. W kolejnej akcji z dystansu trafiła Karolina Kaczmarek. Ostrowianki objęły prowadzenie, którego nie oddały już do samego końca.
Dzięki temu ostrowski zespół zanotował trzecią wygraną z rzędu. Po tym sukcesie Ostrovia na stałe zagościła w pierwszoligowej czołówce w grupie B.

KS Sosnowiec - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 67:73