Ostrovia na duży plus

Koszykarki Ostrovii zanotowały dzisiaj bardzo ważne zwycięstwo. W drugim spotkaniu rundy finałowej biało-czerwone pokonały mocny AZS Lublin. Po meczu, w którym nie brakowało ostrej walki podopieczne Kaspra Smektały zwyciężyły 71:64. Ostrovia pozostaje w grze o awans do play off.

Pojedynek biało-czerwonych z ,,akademiczkami” był meczem walki. Nie brakowało strych spięć. Sporo było fauli i nie brakowało kontuzji. Dla obu drużyn to był bardzo ważny pojedynek. To są bowiem zespoły, które aspirują do awansu do play off.

W Ostrovii świetnie wypadła Katarzyna Trzeciak. Dla tej koszykarki to był szczególny mecz. Po raz pierwszy zagrała przeciwko drużynie ze swojego rodzinnego miasta. Wypadła na piątkę z plusem. Zdobyła 21 punktów. Miała też 6 zbiórek i 3 asysty.

Na zwycięstwo zapracował oczywiście cały zespół. Do przerwy ostrowianki posiadały nieznaczną przewagę. W III kwarcie ostrowska drużyna była wyraźnie lepsze, wygrywając w tej części meczu 17:8. W ostatniej kwarcie ,,akademiczki” ambitnie walczyły, ale podopieczne trenera Kaspra Smektały nie dały sobie wydrzeć wygranej.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS Lublin 71:64 (22:22, 20:16, 17:8, 12:18)