Czech daje wygraną Ostrovii

Kolejny pojedynek kontrolny mają za sobą piłkarze Ostrovii 1909. Biało-czerwoni na sztuczny boisku przy Krotoszyńskiej zmierzyli się z trzecioligową Ślęzą Wrocław. Po golach Macieja Kowalskiego-Haberka i Damiana Czecha podopieczni trenera Marka Nowickiego sięgnęli po wygraną 2:1.

Dla ostrowian ten sobotni mecz kontrolny był ostatnim punktem trwającego przez ostatni tydzień obozu dochodzeniowego. Biało-czerwoni sprawdzali oczywiście wiele wariantów w trakcie meczu.

Wynik otworzył Maciej Kowalski-Haberek, który w 20 minucie pewnie wykonał rzut karny. Jedenastka była podyktowana za faul na Michale Wrzesińskim.

Goście do wyrównania doprowadzili w 65 minucie. Ostatnie słowo należało jednak do ostrowian. W 86 minucie w roli głównej wystąpił Damian Czech, który popisał się celnym uderzeniem głową. To był gol, który pozwolił Ostrovii na wygraną 2:1.