Dreszczowiec ze szczęśliwym zakończeniem

Koszykarki Ostrovii dostarczyły ogromnych emocji swoim kibicom. W dzisiejszym pojedynku na pierwszoligowych parkietach biało-czerwone stoczyły porywającą walkę z AZS-em Warszawa. O losach tego spotkania decydowała dramatyczna końcówka. Podopieczne Kaspra Smektały były lepszy. Wygrał po niesamowitym boju 61:56.

Niedzielny mecz od początku nie układał się po myśli dla Ostrovii. Szczególnie nieudana była II kwarta. W niej dużo lepiej radziły sobie zawodniczki ze stolicy, które z łatwością rozbijały ostrowską defensywę, zdobywając kolejne punkty. Efekt był taki, że w połowie tej kwarty przewaga ,,akademiczek” urosła nawet do trzynastu punktów. Gra Ostrovii powodowała, że kibice żeńskiego basketu często łapali się za głowy.

Po przerwie zobaczyliśmy jednak zupełnie inny zespół. Ostrovia postawiła na defensywę. W I połowie rywalki zdobyły 40 punktów. Po zmianie stron zaledwie 16!

Ostrowianki były więc w pogoni za rywalem. W 29 minucie doprowadziły do remisu 46:46. W 34 minucie znów był remis 50:50. Warszawianki potrafiły jednak ponownie odskoczyć na dystans sześciu punktów. Ostrovia nie zrezygnowała. Doszło do niesamowitej końcówki. Najpierw rzuty wolne pewnie wykonały: Edyta Mielczarek i Agnieszka Misiek. Gospodynie wygrywały 58:56.

Dla losów spotkania kluczowa była jednak akcja Katarzyny Trzeciak, który na 19 sekund przed końcowym gwizdkiem trafiła z półdystansu. Była jeszcze faulowana, dorzucając punkt z osobistych. Po tej akcji ostrowski zespół wygrywał 61:56 i mógł świętować kolejny tegoroczny sukces.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS Warszawa 61:56 (19:16, 12:24, 18:10, 12:6)