Derby na szóstkę. To był mecz!

Wielkie derby w piłce ręcznej za nami. Szczypiorniści Ostrovii i kaliskiego MKS-u do czerwoności rozgrzali kibiców, którzy zasiedli na trybunach hali przy Krotoszyńskiej. To było kapitalne widowisko, w którym emocje sięgały zenitu. Górą byli jednak goście. Podopieczni Bruno Budrewicza wygrali 29:28.

To było widowisko, w którym zawodnicy zamienili się w aktorów dobrej klasy, zapewniając kibicom olbrzymią dawkę democji. Jak na derby przystało walki było mnóstwo. Nie brakowało też efektownych akcji. Były też dramatyczne momenty. Jednym słowem za nami spotkanie, które było doskonałą promocją piłki ręcznej!

W I połowie na parkiecie dominowali ostrowianie. Biało-czerwoni grali na pełnych obrotach. Świetnie radzili sobie w defensywie. Podopieczni trenera Witolda Rojka grali też spokojnie i konsekwentnie w ataku. To wszystko sprawiało, że ostrowska ,,siódemka” posiadała kilka bramek zaliczki. Kaliszanie byli zagubieni i bezradni. Po 30 minutach gry ostrowianie wygrywali 15:12.

Po przerwie dawka serwowanych emocji była jeszcze większa. Ostrowianie przez długi czas byli na fali. Grali na pełnych obrotach, posiadając bezpieczną przewagę. MKS nie zamierzał jednak rezygnować. Ostrowianie mieli szansę dobić rywala. Niestety, podopiecznym trenera Witolda Rojka zabrakło zimnej krwi, żeby zadać te decydujący, zabójczy cios.

To wszystko sprawiło, że kaliski zespół był w pościgu, który zakończył się sukcesem. W kluczowych momentach lepiej wypadli podopieczni Bruno Budrewicza. W 52 minucie kaliski zespół miał już nawet cztery gole więcej w dorobku. Później znakomita seria rzutów Krzysztofa Dutkiewicza dała nadzieję ostrowianom, którzy zmniejszyli straty do zaledwie jednego gola.

W końcówce sobotnich derbów adrenalina osiągnęła zenitalny poziom. O wszystkim decydowały ostatnie sekundy. Gospodarze mieli swoją szansę, ale nie zdołali doprowadzić do wyrównania. MKS wygrał 29:28.

KPR Ostrovia - MKS Kalisz 28:29 (15:12)