Lider nie pozostawił złudzeń

Liderujący w pierwszoligowych rozgrywkach zespół Śląska Wrocław udzielił srogiej lekcji szczypiorniaka ekipie Ostrovii. W sobotnim pojedynku główny faworyt do awansu wygrał w Ostrowie bardzo efektownie 44:22. Szczypiorniści WKS-u nie pozostawili więc żadnych złudzeń drużynie Witolda Rojka.

Ostrowianie wiedzieli, że ten sobotni mecz będzie dla nich bardzo trudną przeprawą. Gospodarze liczyli, że zdołają nawiązać walkę z liderem. Tak było jedynie na początku spotkania. Po kilku minutach gry biało-czerwoni prowadzili 3:2. Później na parkiecie całkowicie dominowali wrocławianie. WKS był poza zasięgiem dla gospodarzy. Śląsk systematycznie powiększał swoje prowadzenie. Już do przerwy wrocławianie wygrywali bardzo efektownie 21:9. Po zmianie stron już nic ciekawego nie działo się na parkiecie. Lider kontrolował przebieg wydarzeń.

KPR Ostrovia - Śląsk Wrocław 22:44 (9:21)