W derbach lepsza Calisia

Od bolesnej porażki na własnym boisku wiosenne zmagania w grupie zachodniej II ligi rozpoczął zespół Ostrovii 1909. W starciu z Calisią Kalisz gra podopiecznych Marka Nowickiego wyglądała bardzo kiepsko. Wzmocnienie zimą kaliszanie prezentowali się dużo lepiej. Zasłużenie wygrali ten pojedynek 3:1.

Dla Ostrovii nieudany sobotni pojedynek jest falstartem na początku rundy wiosennej. To taki zimny prysznic. Takiego scenariusza w tych derbach kibice Ostrovii niespodziewali się nawet w najczarniejszych snach.

Calisia rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia. W 7 minucie sędzia podjął kontrowersyjną decyzję. Podyktował rzut karny dla gości po dotknięciu piłki ręką przez Kamila Krawczyka. Jedenastkę wykonywał Andrej Atanasov, ale spudłował. To nie załamało gości, którzy w kolejnych minutach konsekwentnie szukali dla siebie szansy na zdobycie gola. Ta sztuka powiodła się w 27 minucie. Wtedy składną akcję gości na bramkę zamienił. Daiji Kimura.

Utrata gola zmobilizowała ostrowian, którzy rzucili się do odrabiania strat. Ostrovia była na fali. W 36 minucie ataki gospodarzy przyniosły im bramkę. Gościniak zagrał do Szymanowskiego, którego podanie wykończył Michał Wrzesiński. Po 45 minutach był remis 1:1.
II połowa rozpoczęła się w wymarzony sposób dla kaliszan. W 47 minucie Calisia zdobyła drugiego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego defensywa Ostrovii popełniła kolejny kardynalny błąd. Iwelin Kostov zanotował świetne uderzenie i Bartosz Pawłowski musiał wyjmować piłkę z siatki.

Przegrywająca Ostrovia nie miała nic do stracenia. Biało-czerwoni atakowali, ale ich gra nie przynosiła efektu. Tymczasem w 76 minucie kaliski zespół przeprowadził szybką kontrę. Z dystansu świetnie uderzył Christian Nnamani i było 3:1 dla gości.