Dreszczowiec na zakończenie. Ostrovia lepsza

Koszykarki Ostrovii zakończyły w niedzielę tegoroczne rozgrywki. W ostatnim spotkaniu biało-czerwone we własnej hali podejmowały SMS Łomianki. Emocji było całe mnóstwo. W końcówce mieliśmy dreszczowiec, który zakończył się sukcesem biało-czerwonych 81:77. Ostrovia przypieczętowała więc zajęcie piątego miejsca w lidze.

Koszykarki Ostrovii dały dużą dawkę emocji swoim kibicom w tym ostatnim tegorocznym występie. W rywalizacji z SMS-em nikt nie mógł narzekać na brak wrażeń. To było bardzo ciekawe widowisko. Obie drużyny postawiły na ofensyw. Sporo było punktów. Gra toczyła się w szybkim tempie. Nie brakowało jednak także mocnej defensywy.

Od pierwszego gwizdka sędziego wynik meczu oscylował w granicach remisu. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie większej zaliczki. Dopiero w ostatniej kwarcie biało-czerwone odskoczyły rywalkom na siedem punktów. Minutę przed zakończeniem było 79:72 dla Ostrovii. Wtedy gospodynie popełniły dwa kardynalne błędy. Celnymi trafieniami popisała się Zuzanna Sklepowicz. Emocje sięgnęły więc zenitu. Ostrowski zespół prowadził, ale już tylko 79:77. Wygraną gospodyń przypieczętowała Edyta Mielczarek, która celnie wykonała dwa rzuty wolne.

TS Ostrovia - SMS Łomianki 81:77 (27:23, 18:20, 20:18, 16:16)