Błyszczące ostrowianki

Kapitalne spotkanie we własnej hali rozegrały koszykarki Ostrovii. W niedzielnym pojedynku na szczycie biało-czerwone zmiażdżyły wicelidera. Ekipę MKK Siedlce podopieczne Kaspra Smektały rozgromiły 66:40!

glądanie koszykarek Ostrovii jest teraz wielką przyjemnością. Od kilku tygodni biało-czerwone prezentują bowiem wyborną dyspozycję. Ostrowski zespół błyszczy na zapleczu ekstraklasy.
W niedzielę o sile ostrowianek przekonał się typowany do walki o ekstraklasy zespół z Siedlce. Podopieczne Todora Mołłowa nie miały nic do powiedzenia w rywalizacji z gospodyniami. Od początku spotkanie rozgrywane było pod dyktando ostrowianek, które po kilku minutach prowadziły już 13:1!
W kolejnych fragmentach inicjatywa nadał była po stronie ostrowskiej drużyny, która systematycznie powiększała swoje prowadzenie. Siedlecki zespół nie miał żadnego pomysłu na zatrzymanie Ostrovii, która doskonale broniła. Defensywa gospodyń była twarda, szczelna i agresywna. Rywalki notowały więc mnóstwo strat. II kwartę Ostrovia wygrała 17:5, prowadząc do przerwy 37:20.
Jedyny przestój Ostrovia zanotowała w III odsłonie. Zespół MKK postawił na obronę strefową. W efekcie Ostrovia przez siedem minut zdobyła tylko dwa punkty, tracąc jedenaście. Przewaga ostrowskiej drużyny stopniała do ośmiu punktów.
W ostatniej kwarcie wszystko wróciło do normy. Ostrovia znów dzieliła i rządziła. W zespole gospodyń na wysokim poziomie grały wszystkie zawodniczki. IV kwartę Ostrovia rozpoczęła od prowadzenia 14:0. W 37 minucie było już 59:32 dla zespołu Kaspra Smektały, który wczoraj nie pozostawił żadnych złudzeń rywalowi, odnosząc jakże zasłużone i efektowne zwycięstwo.
Kibiców basketu zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego niedzielnego spotkania.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - MKK Siedlce 66:40