Jaros i Siwik mistrzami Ostrowa

Za nami IV edycja mistrzostw Ostrowa Wielkopolskiego w tenisie ziemnym. Impreza odbywała się w Klubie Sportowym Gymstation. Emocji nie brakowało. W gronie mężczyzn po zwycięstwo sięgnął Piotr Jaros. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Siwik.

- Mistrzostwa są doskonałą okazją do promocji tenisa ziemnego - podkreśla Stanisław Małyszka, główny organizator tej imprezy. - Jesteśmy zadowoleni, że coraz więcej osób uprawia te dyscyplinę sportu. W naszym turnieju udział bierze 25 osób. Mamy 18 panów i 7 kobiet. Z roku na rok frekwencja rośnie. Coraz wyższy jest też poziom.

Trzydniowe tenisowe zmagania dostarczyły więc dużych emocji. W kilku meczach walka była bardzo zacięta. W gronie panów do wielkiego finału awansowali: Piotr Jaros i Paweł Lewandowski. W pierwszej partii Jaros wygrał 7:6. W drugim secie był już dużo lepszy, wygrywając 6:2 zapewnił sobie tytuł mistrza.

W rywalizacji kobiet do wielkiego finału awansowały: Anna Siwik i Wiktoria Konieczna. Wygraną zanotowała ta pierwsza, która zwyciężyła w setach 6:3 i 6:1.