Świetny mecz Ostrovii, pięć goli i cenna wygrana

Świetny mecz rozegrali piłkarze Ostrovii 1909, którzy w sobotnie popołudnie na własnym boisku podejmowali jedenastkę MKS-u Kluczbork. Kibice, którzy obserwowali to widowisko, nie mogli na nic narzekać. Padło pięć goli. Gospodarze byli lepsi, wygrywając zasłużenie 3:2. W środę Ostrovia gra w Zielonej Górze.

Spotkanie z MKS-em rozpoczynało dla Ostrovii tydzień prawdy. W ciągu siedmiu dni biało-czerwonych czekają trzy kluczowe mecze. W tych pojedynkach ostrowska drużyna nie ma wyboru. Chcąc pozostać w walce o utrzymanie, ostrowianie muszą wywalczyć przynajmniej siedem punktów.

W sobotę podopieczni Marka Nowickiego zrobili pierwszy krok. Wynik otworzył Michał Wrzesiński, który w ósmej minucie popisał się celnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Olbrzymie emocje mieliśmy w samej końcówce I połowy. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez gości niefortunnie interweniował Maciej Stawiński, który posłał piłkę do własnej bramki. Ostrowianie otrzymali potężny cios, ale po zaledwie kilkudziesięciu sekundach ponownie mieli uśmiech na twarzy. Maciej Stawiński błyskawicznie zrehabilitował się za gola samobójczego. Napastnik Ostrovii zanotował kapitalne uderzenie, zmuszając bramkarza rywali do kapitulacji. Do przerwy biało-czerwoni wygrywali 2:1.

Po zmianie stron emocji nie brakowało. W 71 minucie na 3:1 dla gospodarzy podwyższył Maciej Stawiński, który wykorzystał dogranie od Kamila Krawczyka. W samej końcówce goście zmniejszyli rozmiary niepowodzenia. W ostatniej minucie do siatki trafił Piotr Giel.