Ciekawie, jak na derby przystało

W niedzielne popołudnie nie brakowało emocji w Nowych Skalmierzycach. W spotkaniu kaliskiej klasy okręgowej, tamtejsza Pogoń podejmowała Barycz Janków Przygodzki. Jak na derby przystało walki było mnóstwo. Nie obyło się bez kontuzji. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W rywalizacji Pogoni z Baryczą zawsze jest ciekawie i emocjonująco. W niedzielę więc kibice, którzy wybrali się na pojedynek obu ekip nie mogli na nic narzekać.

Wynik spotkania otwarty został w 29 minucie. Wtedy goście przeprowadzili szybką akcję. Daniel Walczak wykorzystał swoje doświadczenie i uderzył obok bramkarza rywali. Piłkę do bramki skierował Paweł Gąszczak. W kolejnych fragmentach skalmierzycki zespół dążył do odrobienia strat. Wczoraj jednak największym problemem podopiecznych Mariusza Kaczmarka był brak skuteczności. Jeszcze przed przerwą gospodarze zmarnowali trzy wyborne okazje.

Po zmianie stron spotkanie nadal trzymało w napięciu. Gospodarze przeważali. Nadal jednak pudłowali. Spotkania miało nie będzie wspominał Łukasz Pawlak. Gracz Baryczy w jednej z akcji doznał bolesnej kontuzji obojczyka. Przez kilkanaście minut nie podnosił się z murawy. W spotkaniu nastąpiła ponad 20-minutowa przerwa. Piłkarz gości karetką odwieziony został na badania do szpitala.

W 72 minucie Maciej Kubiak sfaulował gracza gospodarzy. Sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Marcin Kaczmarek. Goście tymczasem stracili także Tomasza Jasiórskiego, który otrzymał czerwoną kartkę.

W kolejnych fragmentach przewaga Pogoni była jeszcze większa. Gospodarze za wszelką cenę chcieli wygrać. Ta sztuka im się nie powiodła. W samej końcówce świetnie zachował się cofnięty do obrony napastnik Damian Wnuk, który uratował swój zespół, wybijając piłkę z linii bramkowej.

W tabeli kaliskiej klasy okręgowej z dorobkiem 55 punktów przewodzi Biały Orzeł Koźmin, za którego plecami znajdują się właśnie zespoły Pogoni i Baryczy. Obie jedenastki mają na koncie po 40 punktów.