Młodzieżowy sukces biało-czerwonych

Koszykarki Ostrovii wywalczyły awans do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Polski. W środowym pojedynku biało-czerwone we własnej hali okazały się lepsze od wrocławskiej Ślęzy, wygrywając 70:55.

Obie drużyny walczyły już w tym sezonie ze sobą. W pojedynku o pierwszoligowe punkty, na inaugurację obecnych zmagań, wrocławianki wygrały u siebie 66:60. Wczoraj więc zespół Kaspra Smektały miał doskonałą okazję do rewanżu. Swój cel ostrowianki zrealizowały. Swój plan wykonał też trener Kasper Smektała, który dał szansę gry najmłodszym zawodniczkom. Tym razem liderki mogły odpocząć. Karolina Kaczmarek spędziła na parkiecie 11 minut, natomiast Magdalena Parysek grała o minutę dłużej.
W środę w Ostrovii rządziła młodzież. W grze zobaczyliśmy 16-latki: Marię Łuczak i Magdalenę Skupińską. We wczorajszym meczu debiut w seniorskim baskecie zanotowała także 15-latka Anna Kasprzyk. Córka dobrze znanego w regionie piłkarze Piotra jest jeszcze kadetką. W środę otrzymała jednak szansę, spędzając na parkiecie siedem minut.
Ostrovia zasłużenie pokonała Ślęzę. Gospodynie rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia. W 7 minucie prowadziły 20:9. W II kwarcie wrocławianki odrobiły straty, jednak po przerwie wszystko wróciło do normy z pierwszych fragmentów pojedynku. Biało-czerwone znów grały na wysokim poziomie, posiadając wyraźną przewagę.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Ślęza Wrocław 70:55