Seria trwa

Seria trwa

Koszykarki Ostrovii nie zwalniają tempa. W sobotnim pojedynku biało-czerwone okazały się lepsze od niepokonanej do tej pory drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W Łomiankach podopieczne Kaspra Smektały wygrały 80:73.

Sobotnie spotkanie było kolejnym meczem na szczycie. Przed tygodniem ostrowianki po doskonałej grze pokonały MKK Siedlce. Teraz biało-czerwone poszły za ciosem. W sobotnim spotkaniu emocji nie brakowało.
Do przerwy kibice żeńskiego basketu obserwowali zacięte widowisko. Po 20 minutach nieznacznie lepsza była Ostrovia, która prowadziła 43:37. Po zmianie stron z każdą kolejną minutą przewaga przyjezdnych była coraz większa. Ostrowianki zanotowały znakomity sześciominutowy fragment, który zadecydował o losach meczu. Między 28, a 34 minutą podopieczne Kaspra Smektały zdobyły 23 punkty, pozwalając rywalkom na rzucenie zaledwie 5. W 34 minucie Ostrovia prowadziła już 76:55. Wtedy też losy meczu były już rozstrzygnięte.
Ostrovia wygrywając w Łomiankach zanotowała piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Po tym sukcesie ostrowianki umocniły się na pozycji wicelidera. W tabeli nadal prowadzi SMS, który doznał wczoraj pierwszej porażki.

SMS Łomianki - TS Ostrovia 73:80