Nie odczarowali hali rywala

Piłkarze ręczni Ostrovii nadal pozostają bez wygranej na wyjeździe. We wczorajszym pojedynku X kolejki biało-czerwoni ulegli Viretowi Zawiercie 34:39. Po tym spotkaniu Ostrovia znów zanotowała spadek w tabeli.

Podopieczni Filipa Orleańskiego bardzo liczyli na pierwszy tegoroczny sukces wyjazdowy. W Zawierciu ostrowska ,,siódemka” walczyła bardzo ambitnie. Ostrowianie zostawili na parkiecie wiele zdrowia. Niestety, tego meczu ostrowska drużyna nie wygrała.
Spotkanie miało wyrównany i zacięty przebieg. W II połowie ostrowski zespół prowadził nawet 24:22. Niestety, w decydujących fragmentach lepiej wypadli gospodarze. O ostatnich pięciu minutach gospodarze zanotowali pięć bramek, tymczasem ostrowianie stracili rytm gry, rzucając tylko jedną bramkę. To sprawiło, że Viret pokonał Ostrovię 39:34.
Po tym niepowodzeniu ostrowski zespół z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. Na czele pierwszoligowej stawki pozostała za to opolska Gwardia, która ma w dorobku osiemnaście punktów i o punkt wyprzedza Nielbę Wągrowiec.

Viret Zawiercie - KPR Ostrovia 39:34