Wstydliwa porażka Jaroty, sukces Ostrovii

W sobotę piłkarskie drużyny z naszego regionu rozgrywały mecze rundy przedwstępnej Pucharu Polski. Tęgi lanie dostał zespół Jaroty Hotel. W Lublinie tamtejszy Motor rozgromił JKS i to aż 5:0. Sukces zanotowali za to piłkarze Ostrovii 1909. Biało-czerwoni po dogrywce wygrali na wyjeździe z Ruchem Zdzieszowice.

Kompromitacja Jaroty

Kibice Jaroty Hoteli liczyli, że w starciu z Motorem ich zespół pokaże się z dobrej strony. Nic takiego jednak nie nastąpiło. W Lublinie podopieczni Macieja Dolaty wypadli tragicznie. Gra Jaroty wyglądała fatalnie. Piłkarze JKS-u popełniali kardynalne błędy, pozwalając rywalowi na zdobywanie kolejnych goli. Motor był bezlitosny. Wykorzystywał potknięcia Jaroty. Efekt jest taki, że spotkanie gospodarze wygrali i to aż 5:0!

Ostrovia na plus

Olbrzymie emocje mieliśmy za to w Zdzieszowicach. Tamtejszy Ruch podejmował jedenastkę Ostrovii 1909. W poprzednim sezonie w obu ligowych spotkaniach górą był zdzieszowicki zespół. Teraz po sukces sięgnęła Ostrovia. W 5 minucie wynik otworzył Tomasz Kempiński, ale kwadrans później gospodarze doprowadzili do wyrównania. W kolejnych minutach goli nie było. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Chwilę po rozpoczęciu gry bramkę zdobył Daniel Kaczmarek. Wynik na 3:1 dla Ostrovii ustalił Michał Giecz, który w 117 minucie pewnie wykonał rzut karny podyktowany za dotknięcie piłki ręką po uderzeniu Marka Szymanowskiego.

Ostrovia wywalczyła więc awans do kolejnej runy pucharowych zmagań. W najbliższą sobotę na własnym boisku ostrowianie podejmować będą jedenastkę Górnika Wałbrzych.