Musieli i wygrali

Piłkarze ręczni Ostrovii zanotowali kolejny udany występ we własnej hali. W sobotni wieczór biało-czerwoni odnieśli zasłużony sukces, pokonując u siebie ekipę radomskiego AZS-u. W tym meczu podopieczni Filipa Orleańskiego wygrali 39:34 notując tym samym czwarte zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Ostrovia zajmuje teraz 9. miejsce w tabeli.

Dla gospodarzy to był kolejny mecz, w którym biało-czerwoni nie mieli wyboru. Musieli wygrać, żeby ponownie odbić od pierwszoligowego dołu. Ostrowska ,,siódemka” rozkręcała się powoli. Początek bowiem należał do gości, którzy wykorzystując błędy w defensywie Ostrovii zdobywali kolejne bramki. Wraz z upływającym czasem ostrowianie grali jednak coraz lepiej. Od  15 minuty na parkiecie dominowali już podopieczni Filipa Orleańskiego, którzy systematycznie powiększali swoje prowadzenie. Do przerwy Ostrovia wygrywała 18:14.

Po zmianie stron ostrowianie nadal dyktowali warunki gry na parkiecie. W 44 minucie ostrowski zespół posiadał siedem goli zaliczki. Wówczas jednak ostrowian dopadł kilkuminutowy kryzys. W efekcie w 49 minucie przewaga Ostrovii stopniała do zaledwie dwóch goli.
W tym gorącym momencie zespół gospodarzy nie pozwolił jednak rywalowi na więcej. Ostrowska ,,siódemka” błyskawicznie uporządkowała swoje szyki. Ostrovia zdobyła pięć bramek z rzędu. W 52 minucie biało-czerwoni prowadzili już 33:26. Tym samym losy tego spotkania były rozstrzygnięte. Ambitni ,,akademicy” nie byli już bowiem w stanie wrócić do walki. Ostrovia z kolei zanotowała czwarty sukces w obecnych rozgrywkach. Z dorobkiem dziewięciu punktów zespół Ostrovii zajmuje teraz dziewiąte miejsce w tabeli.
Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego sobotniego spotkania.

KPR Ostrovia - AZS Radom 39:34 (18:14)