Pucharowa przygoda Ostrovii

Pierwszy sukces pod wodzą nowego trenera zanotowali piłkarze Ostrovii 1909. W sobotę biało-czerwoni świetnie wypadli w pojedynku rundy przedwstępnej Pucharu Polski. W Zdzieszowicach, po dogrywce, ostrowianie pokonali jedenastkę Ruchu 3:1. W kolejnej rundzie rywalem będzie Górnik Wałbrzych.

Ostrovia jest jedynym zespołem z regionu, który w sobotę zanotował pucharowy sukces. Pozostałe drużyny doznały sromotnych porażek. Calisia Kalisz uległa Olimpii Elbląg i to aż 0:7, tymczasem zespół Jaroty Hotel Jarocin został rozbity przez lubelski Motor, przegrywając 0:5. Biało-czerwoni stanęli na wysokości zadania. W poprzednim sezonie dwukrotnie przegrali z Ruchem w meczach o drugoligowe punkty. Teraz górą była Ostrovia.

W sobotę emocji nie brakowało. Początek był doskonały dla Ostrovii. W 5 minucie prowadzenie dał Tomasz Kempiński. Kwadrans później do wyrównania doprowadzili gospodarze. W kolejnych minutach na boisku działo się dużo ciekawego. Dogrywka w trakcie sobotniego spotkania rozpoczęła się w wymarzony sposób dla Ostrovii. Tuż po rozpoczęciu biało-czerwoni zdobyli bramkę. Autorem gola na 2:1 był Daniel Kaczmarek, który popisał się kapitalnym uderzeniem w samo okienko. W 117 minucie wynik na 3:1 ustalił Michał Giecz, który pewnie wykonał rzut karny podyktowany za zagranie ręką.

W najbliższą niedzielę ostrowian czeka kolejny mecz pucharowy. Tym razem w rundzie wstępnej biało-czerwoni zmierzą się z drugoligowym Górnikiem Wałbrzych. Ten pojedynek rozgrywany będzie w Ostrowie. Początek o godzinie 17.00.