Zwycięska seria trwa nadal

Koszykarki Ostrovii kontynuują zwycięską serię. W niedzielny wieczór biało-czerwone nie dały żadnych szans kolejnemu rywalowi. Tym razem wyższość podopiecznych Kaspra Smektały musiała uznać wrocławska Ślęza. Ostrovia pokonała tego rywala 62:52.

Ostrowski zespół wygrywając w niedzielę zanotował szóste zwycięstwo z rzędu. Ostrowianki znajdują się teraz na fali wznoszącej. Kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, choć tego niedzielny mecz ze Ślęzą nie był wcale łatwą przeprawą. Ostrovia tym razem grała falami. Dobre momenty przeplatała z tymi gorszymi. Po raz kolejny kluczem do wygranej była postawa w defensywie. Biało-czerwone broniły twardo i agresywnie. Wrocławianki miały więc spore problemy z konstruowaniem swoich akcji.

Do przerwy znakomicie radziła sobie Martyna Cebulska, która nie tylko prowadziła grę Ostroivi, ale również znakomicie radziła sobie w roli egzekutora. Po 20 minutach gry ostrowski zespół prowadził okazale 37:21.

Po przerwie ostrowianki poszły za ciosem. W III kwarcie przewaga gospodyń przekroczyła już pułap ponad 20 punktów. Wrocławianki próbowały, kombinowały, ale nie miały sposobu na powrót do walki. Ostrovia była wyraźnie lepsza, notując, jak najbardziej zasłużony sukces.

Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych akcji tego niedzielnego spotkania, po którym Ostrovia utrzymała pozycję wicelidera tabeli.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Ślęza Wrocław 62:52 (15:10, 22:11, 17:14, 8:17)